Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

VATAN PARTİSİ’NİN “KÜRT SORUNUNA TBMM’DE ÇÖZÜM” KONUSUNDA TBMM’YE SUNACAĞI KARAR TASARISI

VATAN PARTİSİ’NİN  “KÜRT SORUNUNA TBMM’DE ÇÖZÜM” KONUSUNDA  TBMM’YE SUNACAĞI KARAR TASARISI

Vatan Partisi olarak bizler, Genel Başkanımız Doğu PERİNÇEK’in öncülüğünde, “Kürt Sorununa TBMM’nde Çözüm” konusunda TBMM’ne sunulacak bir “Karar Tasarısı” hazırlamış bulunuyoruz. Genel Başkanımızın basın açıklaması ile Kamuoyunu duyurduğu bu karar teklifini, TBMM’nin karar altına almasını ve bu iradesini tüm dünyaya ilan etmesini TALEP EDECEĞİZ.

Değerli Halkımız, Değerli Basın Mensupları

 

 

Millet İttifakı olarak anılan ve

 

CHP, İyi Parti, HDP/PKK, DEVA Partisi, GELECEK Partisi

ve SAADET Partisi yöneticilerinin oluşturduğu Biden Tayfası, uzun süredir Devletimizin tekliği, Ülkemizin bütünlüğü ve güvenliği ve Ulusumuzun birliğini tehdit edecek söylem ve eylemlerde bulunmaktadırlar.

Söz konusu tayfa son olarak, “Kürt Sorununa TBMM’n de Çözüm” (başlığı) iddiasıyla bir kampanya yürütmektedirler. Bu kampanyanın esas amacı –hedefleri Türk Ordusunun PKK’ya karşı verdiği yurt içinde ve sınır ötesindeki başarılı silahlı mücadeleyi baltalamaktır. Böylece Türkiye’yi ABD-İsrail planları çerçevesinde kaosa sürüklemektir. Başka bir ifade ile PKK’yı ve hakkında dördüncü kez kapatma davası açılan HDP’yi kurtarmak içindir.Ayrıca Ülkemizde Kürt sorunu yok,PKK Terör sorunu vardır.

Aslında: Biden Tayfasının TBMM’ne çözüm dayatacak bir gücünün olmadığı da görülmektedir. Kürt sorunu esas olarak Türk Milletinin iradesini temsil eden TBMM’nin iradesiyle ve Türk Ordusunun silahıyla çözülmüştür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ABD ve İsrail merkezli silahlı dayatmaya silahla karşılık vermiştir.

 

Vatan Partisi olarak bizler, Genel Başkanımız Doğu PERİNÇEK’in öncülüğünde, “Kürt Sorununa TBMM’nde Çözüm” konusunda TBMM’ne sunulacak bir “Karar Tasarısı” hazırlamış bulunuyoruz. Genel Başkanımızın basın açıklaması ile Kamuoyunu duyurduğu bu karar teklifini, TBMM’nin karar altına almasını ve bu iradesini tüm dünyaya ilan etmesini TALEP EDECEĞİZ.

Dokuz maddelik “Karar Tasarısı” metnimizi sizlere sunuyoruz.

 

VATAN PARTİSİ’NİN

“KÜRT SORUNUNA TBMM’DE ÇÖZÜM” KONUSUNDA

TBMM’YE SUNACAĞI KARAR TASARISI

Türkiye Büyük Millet Meclisi toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.

 

1. ABD başta olmak üzere Atlantik sistemi içinde bulunan kimi devletlerin ve denetledikleri unsurların “Kürt sorunu” başlığı altında ısrarla dayattıkları sorun, TBMM’nin temsil ettiği millet iradesiyle 4demokratik haklar açısından esas olarak çözülmüştür. Türk milletinin ayrılmaz parçası olan Kürt vatandaşlarımızın eşitlik, kardeşlik ve birlik yönündeki demokratik talepleri yasalarla düzenlenmiştir ve hükümetçe uygulanmaktadır.

2. ABD ve güdümündeki Bölücü Terör örgütü, sorunun Türkiye’nin bütünlüğü ve barış içinde çözümüne karşı bölünmeyi ve savaşı dayatmıştır. Bu durumda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, silahlı dayatmaya silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurt içinde ve sınır ötesinde temizleme görevinin sonuna gelmiştir. Bu çözüm, Türk Milletinin iradesini temsil eden TBMM’nin çözümüdür.

3. TBMM, bütün dünyaya bir kez daha ilan etmektedir ki, Türkiye Cumhuriyeti’ne silah çekenler, dün olduğu gibi yarın da Türkiye Cumhuriyeti’nin silahıyla tanışacaklardır. 24 Temmuz 2015 günü Bölücü Terör Örgütünü temizleme kararı alan Türkiye Hükümeti, Türkiye Büyük Millet Meclisinin çözümünü uygulamıştır.

4. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Bölücü Terörü yurtta ve sınır ötesinde hendeklere gömen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutanıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, görevini yerine getiren Mehmetçiğimizi kutluyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve gazilerimize şükran duygularını bildiriyor.

5. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Polis Teşkilatı ve Köy Korucuları, Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptırım gücünü hayata geçirerek vatanımıza barış ve huzur getirmişlerdir. Bugün ülkemizin Güneydoğusunda ve vatanımızın her köşesinde yaşayan vatandaşlarımız, ABD güdümlü Bölücü Terörden kurtulmanın ve huzura kavuşmanın sevincini yaşıyor

6. Bölücü Terörün dağda, kırda, bayırda, hendekte, sokakta, belediyelerde ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında nefes almasına izin vermeyeceğimizi dosta düşmana ilân ediyoruz. Bölücü Terörün şu veya bu kisve altında eleman devşirmek, para toplamak, propaganda yapmak, yıkıcı eylemlere kalkışmak için yasal olanakları kullanmasına izin vermeyeceğiz. Milletimizin bize sorumluluğumuzu hatırlatan

sesini duyuyoruz: Meclis’te PKK istemiyoruz! Gazi Meclisimize Terör Örgütünü sokmak isteyenlere kesin yanıtımız budur!

7. Türkiye Büyük Millet Meclisi, bütün dünyaya bir kez daha duyurmaktadır ki, bölgemizde “Kürdistan” adı altında İkinci İsrail Devletinin kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu kararlılığımızı bölücü planların hedefinde olan komşularımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya ile dayanışma içinde yerine getirme irademiz herkesçe bilinmektedir. Emperyalist-Siyonist tertipleri sürdürmekte ısrar edenler, bugüne kadar olduğu gibi bozguna uğramaktan öte bir sonuca ulaşamayacaklardır.

8. Vatanımızı kalıcı barış ve huzura kavuşturmakta olduğumuz bugünkü koşullarda, Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak, Cumhuriyet Hükümetimizin Her vatandaşa iş, Her vatandaşa huzur, Her vatandaşa sağlık ve eğitim sağlayacağına güveniyoruz. İçinde bulunduğumuz ekonomik zorlukları “Üretenler Milletin efendisidir” ve “Üretici baş tacıdır” şiarıyla başaracağımız Üretim Devrimiyle aşmakta kararlıyız.

9. Üreten ve Birleşen Türkiye kararımız kesindir!

Ne ABD ne de başka bir güç Türk milletini bölemez!

Atomu parçalayabilirler, ancak Türkiye’yi parçalayamazlar!

Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak kararlılığımıza kimse dokunamaz!

Bu karar, Türkü ve Kürdüyle bütün Türk Milletinin kararıdır!

Bu karar, Türk milletinin egemenliğini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararıdır!

 

Kamuoyuna Selam ve saygı ile iletiriz.

 

 

 

Prof. Dr. Meliha ATALAY

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ