Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Van’ın Özalp İlçesi Eski Emek Mezrası İlkokul Öğrencilerinin Balon Keyfi

Van’ın Özalp İlçesi Eski Emek Mezrası İlkokul Öğrencilerinin Balon Keyfi

Van’da öğretmeninin ‘Bir Hayalimiz Var’ resim ödevine  Kapadokya bölgesinde balona binmeyi resmeden İlkokul 3. Sınıf öğrencisi Edanur Kaput,arkadaşları ile birlikte hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.

Van’ın Özalp ilç esine bağlı eski Emek Mezrası İlkokulu sınıf öğretmeni Zülfiye Altunbaş,geçtiğimiz günlerde öğrencilere ‘Bir Hayalimiz Var’ konulu bir resim ödevi verdi. 3. Sınıf öğrencisi Edanur Kaput,eve gidince internetten Kapadokya bölgesinde düzenlenen balon turlarını konu edinen görüntüleri izledi ve bu konudaki hayalini resim kağıdına yansıtarak öğretmenine verdi.

Edanur’un resim ödevinden etkilenen sınıf öğretmeni Zülfiye Altunbaş, resimi Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kapadokya Alan Yönetimi Başkanlığını etiketleyerek sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı.

Paylaşıma kayıtsız kalmayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, anlamlı hayali gerçeğe dönüştürmek için çocukları Kapadokya bölgesinde geziye davet etti.

Öğrenci velilerinden alınan izin sonrasında havayolu ile Kapadokya bölgesine gelen Edanur Kaput ve 8 arkadaşı, okul müdürü Mehmet Fatih Balkan ve sınıf öğretmeni Zülfiye Altunbaş’ın nezaretinde ve Kapadokya Alan Yönetimi Başkanlığı yetkililerinin rehberliğinde sabah saatlerinde sıcak havca balonuna bindi ve düzenlenen at turuna katıldı.

Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik mekanların da ziyaret edilmesinin ardından Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, özel konuklarının onuruna Nevşehir’in merkez  ilçeye bağlı Uçhisar beldesindeki Kadıneli Restoranda bir yemek verdi ve öğrencilere hediyeler takdim etti.

 

Vali İnci Sezer Becel, Vanlı öğrencileri Kapadokya bölgesinde konuk etmekten ve kucaklamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirerek ;“ Hikaye Edanur’un ödev olarak yapmış olduğu, hayalini çizdiği bir resimle başlıyor. Sonra öğretmenimiz Kültür ve Turizm Bakanımızı da etiketleyerek paylaşım yapıyor.

Onun üzerine biz Kapadokya Alan Başkanlığı olarak çocuklarımızı misafir etmek için girişimde bulunduk. Güzel bir serüven başladı çocuklar için. 2 gündür Kapadokya’yı doya doya geziyorlar. Balon deneyimleri oldu. Kapadokya’nın bütün güzelliklerini yaşayarak buradan köylerine dönecekler. Biz böyle güzel yüzlü, güzel yürekli evlatlarımızı burada misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gördüklerini çok güzel bir şekilde aktaracaklarına inanıyorum. İlkokul 3’üncü sınıfa giden çocuklar için hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim oldu. Bizim de unutmamız mümkün değil. Çocuklarımızı burada misafir etmekten çok mutlu olduk” dedi.

9 yaşındaki Edanur Kaput ise balonda uçma gibi bir hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Kaput; “ Hayalimi gerçekleştirmek için çalışan herkese çok teşekkür ediyorum.Burada arkadaşlarımla birlikte balona binme hayalimi gerçekleştirmekten de mutluluk duydum. Herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ