Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Vali İnci Sezer Becel’in 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Vali İnci Sezer Becel’in 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’in 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı Yayınladı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Mesajında;

Medeniyet anlayışımızın insana verdiği değer yargıları ve zamanın gerektirdiği donanım ile yetişen sağlık çalışanlarımız, Cumhuriyetimizin kuruluşunda, milletimizin var olma, kalkınma ve gelişme mücadelesinde büyük görevler üstlenmiştir.

Günümüzde her alanda büyük bir ivme kazanarak gelişen, büyüyen ülkemiz, sağlık alanında yaptığı çalışmalar ile de dünyanın önde gelen birçok ülkesine örnek teşkil eden bir konumdadır.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla ülkemizin her köşesinde vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarımız, vatan sevgisi, vefa ve hoşgörü gibi değer yargılarıyla bu meşakkatli görevi yerine getirirken her türlü takdirin üzerinde gayret ve özveri sergilemektedirler.

Tüm dünyada baş gösteren ve etkisi halen devam eden Covid-19 salgınının ortaya çıktığı günden bugüne kadar salgınla mücadelede mesai kavramı gözetmeden büyük bir özveri, çaba ve gayret ile çalışan sağlık çalışanlarımızın bu fedakârlığı asla unutulmayacaktır.

‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözleriyle Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevgi, güven ve takdirini kazanmış, dünyanın en zor ve en onurlu işlerinden birini yapan, insanımıza sabırla, hoşgörüyle hizmet eden hekimlerimiz başta olmak üzere ilimiz genelinde görev yapan bütün sağlık çalışanlarının ‘14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ