VALİ AKTAŞ’IN KOLTUĞUNA ORTAOKUL ÖĞRENCİSİ YUSUF ALTUNTAŞ OTURDU

VALİ AKTAŞ’IN KOLTUĞUNA ORTAOKUL ÖĞRENCİSİ YUSUF ALTUNTAŞ OTURDU

TEMSİL VALİ

İlimiz Valisi İlhami AKTAŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili olarak koltuğunu Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yusuf ALTUNTAŞ’a devretti.
Ziyarette temsili Vali ALTUNTAŞ kendisini karşılayan Vali AKTAŞ’a çiçek buketi takdim etti.
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Orhan KILINÇ ve ortaokul öğrencisi Yusuf ALTUNTAŞ’ı kabul eden Vali AKTAŞ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, tüm dünya çocuklarının yüzünde neşe, sevinç ve mutluluğun hiç bitmediği birbirleriyle kaynaşan, paylaşan sevgi dolu günler temennisinde bulundu.
Ayrıca TRT’nin 2017 yılı “Çocuklar Geleceğimizdir” temasıyla düzenlediği, “39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği” etkinliklerinin Nevşehir’de yapılıyor olması 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının İlimizde süren kutlama etkinliklerine zenginlik kattığının altını çizen Vali AKTAŞ, 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinlikleri için ilimizde misafir edilen konuk dünya çocuklarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Külliyede kabul ettiğini daha sonra konuk çocukların, TBMM Başkan Vekili Ahmet AYDIN ve Başbakan Binali YILDIRIM tarafından kabul edildiğini belirterek devlet büyükleriyle bir araya gelen çocukların sahiplik, güven ve manevi duygularının güç kazanmasına vesile olduğunu söyledi.
 Daha sonra, bir gelenek olarak 23 Nisan törenlerinde koltuklarını geleceğin yöneticileri olacak olan çocuklara devrettiklerini hatırlatan Vali AKTAŞ, koltuğunu temsili olarak Yusuf ALTUNTAŞ’a teslim etti.
Temsili Vali ALTUNTAŞ ise yapmak istedikleri ve yapılması istenenlerle ilgili düşüncelerini söyledi. Vali AKTAŞ ile bir süre görüşen Temsili Vali ALTUNTAŞ, bu makamda oturmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, devlet büyüklerinin çocuklara gösterdikleri bu denli yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Vali AKTAŞ ise temsili Vali ALTUNTAŞ’a hediye takdim etti ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ