VALİ AKTAŞ KAVAK BELDESİNDE ‘OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ’ STARTINI VERDİ

VALİ AKTAŞ KAVAK BELDESİNDE ‘OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ’ STARTINI VERDİ

KAVAK (10) (600 x 400)

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığı koordinatörlüğünde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği projesi kapsamında Merkez Kavak Kasabası Recep Tayyip Erdoğan İlkokuluna ziyaret gerçekleştirdi.

Programa Vali İlhami Aktaş, AK Parti TBMM Divan Katip Üyesi ve Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Osman Doğan, Kavak Kasabası Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu Müdürü Evkan Aslan, öğretmenler ile Okuryazarlık seferberliğine katılan vatandaşlar iştirak etti.

Programda Okuryazarlık Seferberliğine katılan vatandaşlarla sınıfta bir araya gelen Vali Aktaş, onlarla bir süre sohbet etti ve kursiyerlere hitaben; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği projesini Kavak beldemizde de başlatmış bulunuyoruz. Ülkemizde okuma yazma bilmeyen hiç kimse kalmayıncaya dek bu projeyi devam ettirilecektir. Bu kapsamda herkese başarılar diliyorum” dedi. Akabinde Kavak Belediyesi sponsorluğunda kursiyerler için hazırlanan çantalar dağıtıldı.

Daha sonra Vali Aktaş ve Milletvekili Açıkgöz okul idaresi ve öğretmenleri ile bir araya gelerek eğitim-öğretim durumu hakkında bilgi alarak, istek ve talepleri dinledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ