Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankasından Emekliye Ayrılacak Esnafa Büyük Destek

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankasından Emekliye Ayrılacak  Esnafa Büyük Destek

SGK Bağ-Kur prim borcu bulunan sigortalılar, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankasından kredi kullanarak emekli oluyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu arasında Bağ-Kur kapsamında birikmiş sigorta prim borcu bulunan sigortalıların prim borçlarının Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası kanalıyla kredilendirilerek ödenmesine yönelik protokol imzalandı.

Emekli olmak için diğer kriterleri tamamlayan ancak birikmiş Bağ-Kur prim borcundan dolayı emekli olamayan hak sahibi çiftçi, Esnaf lara  uygun koşullarda kredi imkanı ile emekli olabilme fırsatı sunacak. Sigortalı vatandaşlar, yapılandırılan sigorta prim borçlarının peşin ödeme tarihinin son gününe kadar bankadan aylık 1,60 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabilecekler.. kredinin taksitleri, hak sahibine bağlanacak emekli maaşı ile karşılanacak.

Bu imkandan yararlanmak isteyen vatandaşlar, sigorta prim borçlarına ilişkin yapılandırma başvurularını Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüklerine yapabilecek. Sigortalılar, Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlükleri tarafından verilecek emekli olabileceklerine ilişkin yazı ile birlikte Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden tercih ettikleri bankaya başvuru yapacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ