Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Ürgüp’te Turizm İstişare Toplantısı Yapıldı

Ürgüp’te Turizm İstişare Toplantısı Yapıldı

Ürgüp Belediyesi tarafından Ürgüp’te faaliyet gösteren turizmciler ve STK temsilcilerinin katılımıyla turizm istişare toplantısı düzenlendi.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk başkanlığında yapılan toplantıda Başkan Aktürk, toplantıyı özellikle Emitt turizm fuarı sonrası ve 2022 turizm sezonu öncesi tertiplediklerini vurguladı.

Turizmin tüm bileşenleri ile yapılan toplantıda Ürgüp ve Kapadokya turizmi her yönüyle ele alındı.

Özellikle son günlerde gündeme gelen şehirlerarası otobüslerin Ürgüp terminaline girmemesi konusunda sektör temsilcileriyle detaylı bir değerlendirme yapan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, belediye tarafından 2022 yılında yapılacak proje ve yatırımlarla ilgili de bilgiler verdi.

Turizmcilerin ve turizmin bölge için önemine değinen Başkan Aktürk, “Ürgüp’ümüz yaklaşık 10 bin yatak kapasitesiyle bölgenin konaklama merkezi konumunda. Nitelikli tesislerimiz ve nitelikli turist kitlemizle bizler de belediye olarak yaptığımız ve yapacağımız nitelikli işlerle turizmin ve turizmcinin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Belediye olarak turizmcinin her zaman yanlarında olduğunun altını çizen Başkan Aktürk, “Sizlerden her zaman olduğu gibi ricam, ne olursa olsun tüm doğruları bizden duyun, katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. 2022 güzel bir sezon olsun, bereketli bir sezon olsun diliyorum. Sizde oldukça tüm Ürgüp’te oluyor çünkü.” Diyerek toplantıyı tamamladı.

Toplantıda turizmcilerin yanı sıra Ürgüp’teki STK temsilcileri, Ürgüp Belediyesi Meclis Üyeleri, Ürgüp Belediyesi Birim Müdürleri de hazır bulundu.

Çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Aktürk, katılımcılara tek tek teşekkür ederek, ilerleyen zamanlarda farklı sektör temsilcileriyle toplantıların devam edeceğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ