URGENÇ; VATANA İHANETİN NEDENİ OLMAZ, ER YADA GEÇ BEDELİ OLUR.

URGENÇ; VATANA İHANETİN NEDENİ OLMAZ, ER YADA GEÇ BEDELİ OLUR.

TAYFUR URGENÇ

Türk Eğitim-Sen Nevşehir İl Başkanı Tayfur URGENÇ, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarına yapılan operasyonları değerlendirdi. URGENÇ; Bu tasarrufu, devletimizin terörle mücadele kapsamında yaptığı operasyonların bir parçası olarak gördüğünü söyledi. “Kamu kurumlarının bir terör örgütünün lojistiğine havale edilmesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vergileriyle oluşan devletin kaynaklarının terör örgütünün saha çalışmasına, militan devşirme çalışmasına aktarılması, kamu kurumlarının terör propagandasının zemini olarak kullanılması kabul edilemez” diyen Urgenç, terörle mücadele kapsamında alınan tedbirleri sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

Sıfatı, unvanı, pozisyonu, kimliği ne olursa olsun yasalar karşısında suç işleyen herkesin hukuk çerçevesinde cezalandırılması gerektiğini bildiren Urgenç, “Kahraman askerlerimiz dağda terörle mücadele ediyor, terör unsurları ortadan kaldırılıyor; buna karşılık belediyeler tarafından devletimizin kamu kaynakları, kamu araçları kullanılarak teröristler için cenaze törenleri düzenleniyor, belediye salonlarında teröristler için anma programları yapılıyor, belediyenin toplantılarında terör örgütünün sözde marşı çalınıyor, saygı duruşunda bulunuluyor. Tüm bunlar elbette kabul edilemez. Devletimiz sadece yurt içinde değil, sınır ötesinde de teröre karşı etkin mücadele yürütüyor. Neredeyse her gün şehitler veriyoruz. Bir yandan bedeller ödeyerek terörle mücadele ederken, diğer yandan devletin kurum ve kaynaklarının terör örgütüne lojistik destek olarak sunulması, en başta kahraman güvenlik güçlerimize ve aziz şehitlerimizin hatırasına hakarettir. Dolayısıyla teröre destek olan, lojistik sağlayan tüm unsurlara hukukun gerektirdiği tüm müdahaleler yapılmalıdır” dedi.

Türkiye Kamu-Sen’in, her durum ve koşulda en küçük bir tereddüt göstermeden terörle mücadeleye gövdesiyle, ruhuyla destek verdiğini bildiren Urgenç, “Hem yurt içinde hem yurt dışında devletimizin bekasına, milletimizin birliğine kast eden son terörist unsur ortadan

kaldırılıncaya kadar operasyonlar devam etmelidir. Biliyorsunuz, Fırat’ın doğusu ile ilgili bir operasyon hazırlığı var. Türkiye Kamu-Sen; dün Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekâtı’nda olduğu gibi, bugün Irak’ın kuzeyinde Kandil bölgesinde yürütülen operasyonda olduğu gibi, önümüzdeki günlerde Fırat’ın doğusuna yapılacak operasyona da tam destek vermektedir. Allah devletimize, polisimize, askerimize güç versin.” dedi.

Belediyelerde eş başkan atama durumu ile ilgili de açıklama yapan Urgenç, “Kanunda bunun yeri yok! İşin enteresan tarafı eş başkanı kim atıyor? Halk seçmiyor, belediye meclisi atamıyor, belediye başkanı tayin etmiyor, bunlar kim? Kamuoyunu hiç kimse aptal yerine koymasın. Eş başkan olarak nitelendirilen kişiler, doğrudan terör örgütünün o belediyeleri yönetmek üzere tayin ettiği kişilerdir. Tırnak içinde söylüyorum halkın oyları ile güya seçilen kişilerin belediye yönetiminde hiçbir hükmü yoktur. Sözde demokrasi adı altında yapılan bu operasyonları tahkir eden yorumları üzülerek görüyorum. Bu doğru değildir. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir devlet, bir terör örgütünün kamu kaynaklarını kullanmasına ve kamu kurumlarını yönetmesine izin vermez. Belediyelerimize eş başkan atanıyor olması dahi bu operasyon için yeterli bir sebeptir” Şu gerçek unutulmasın bu devletin bir hafızası var, Vatana ihanetin bir nedeni olmaz er ya da geç bir bedeli olur. İhanetin bedelini herkes bir gün ödeyecektir. dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ