Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

URGENÇ; TÜRK EĞİTİM SEN OLARAK ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERE DESTEK VERDİK.

URGENÇ; TÜRK EĞİTİM SEN OLARAK ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERE DESTEK VERDİK.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç yaptığı açıklamada; Ataması yapılmayan öğretmenlerimizin Ankara Ulus’ta yaptıkları 2020 KPSS sonucuna göre ek 40 bin öğretmen atama basın açıklaması ve eyleme Nevşehir’den katılım göstermek isteyen 22 genç öğretmene destek vererek Ankara’daki eyleme katılımlarını sağladıklarını belirtti.

Başkan Urgenç’in açıklamasında Ataması yapılmayan öğretmenler platformu adına genç meslektaşlarının kendilerini ziyaret ettiğini Ankara Ulus’ta yapılan basın açıklamasına katılmak ve seslerini duyurmak istediklerini belirttiler. Bizde Türk Eğitim Sen genel merkezi ve tüm Tes. Şubeleri gibi öğretmenlerimizin seslerine katkı sunmak adına üzerimize düşeni yaptık. STK olarak bu sese kayıtsız kalmadık. İnanıyoruz ki hükümet bu genç meslektaşlarımızın haykırışına kayıtsız kalmayacaktır. Dedi.

Başkan Urgenç konu ile ilgili yaptığı açıklamasını, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı ve yöneticilerinin genç öğretmenlerin seslerini duyurmak için tam kadro Ulus’ta yer aldıklarını, Nevşehir şube olarak bizde Ataması yapılmayan öğretmenlerimizle istişare ederek Ankara’ya ulaştırdık. Bu kardeşlerimiz tezgahtarlık yapmak için, çiftçilik yapmak için, limon satmak, pazarcılık yapmak için, temizlik işçisi olmak için, işportacılık yapmak için daha da ötesi işsiz kalmak için üniversite okumadılar. Öğretmen olmak için Üniversite okudular. KPSS’ye girdiler. Yüksek puanlar aldılar. Ancak yanlış politikaların kurbanı olarak atamaları yapılmıyor. Genç işsizler arasına katılıyorlar. İnşallah söke söke hakkınızı alacaksınız birlikte alacağız 40 bin atamanın yapılmasını sağlayacağız. Ülkede 20 bin öğretmen ataması yapmak demek emekli olanların yerini doldurmak demektir. Eğitimi geliştirmek, öğrencileri öğretmenle buluşturmak değildir. Bugün Türkiye’de Ücretmen sayısı 100 bine yaklaşmışsa MEB ve ülkeyi yönetenler bu tablodan utanmalıdır. Derhal ek 40 bin öğretmen atamasının müjdesini vermelidir. İfadeleriyle bitirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ