URGENÇ; SREBENİTSA ŞEHİTLERİNİ ANDI. AYASOFYA CAMİİ SEVİNCİNİ PAYLAŞTI.

URGENÇ; SREBENİTSA ŞEHİTLERİNİ ANDI. AYASOFYA CAMİİ SEVİNCİNİ PAYLAŞTI.

tayfur_urgenç

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarla Srebenitsa şehitlerini andı. Ayasofya müzesinin Ayasofya Camiine çevrilişinden duyduğu sevinci takipçileri ile paylaştı. Urgenç, Srebenitsa paylaşımında, #srebtenitsa #soykırım #Bosna #kaybolantarih etiketlerini kullanarak şu ifadeleri kullandı.

Avrupa’nın ortasında … çağdaş(!) dünyanın gözü önünde 312 bin kişi Şehit edildi. 35 bini çocuktu. 50 bin kadına tecavüz edildi. 2 milyon kişi evini terk etti. Şuana kadar 300 toplu mezar bulundu. 18 bin kişiden bir daha haber alınamadı. Uluslararası ajanslar vahşeti canlı verdiler. Katil “Türklerden intikamımızı aldık” diye çirkin sesini yükseltti. En güvenli(!) kampta katliam yapıldı. 11 Temmuz 1995’te 8372 Müslüman katledildi. Ve katiller hala aramızda dolaşıyor. Bizler ise dünden bugüne; Mavi Kelebeklerin izinde Artemis çiçeklerinin köklerinde kaybolan tarihimizi arıyoruz.

Şehitlerimizi rahmet ve dua ile anıyorum.

Başkan Urgenç Ayasofya’nın Danıştay kararı ve Cumhurbaşkanı imzası ile Camiye çevrilmesini ise Osman Yüksel Serdengeçti’nin Ayasofya şiirinden şu beyiti “ Ey İslam’ın nuru, Türklüğün gururu Ayasofya! Şerefelerinde fethin, Fatih’in şerefi, Işıl ışıl yanan muhteşem mabet!… “ #AyasofyaCamii etiketi ile paylaşarak sevincini kamuoyu ile paylaştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ