URGENÇ; PROJE OKULLARI KİMİN/NEYİN PROJESİ?

URGENÇ; PROJE OKULLARI KİMİN/NEYİN PROJESİ?

URGENÇ

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube başkanı Tayfur Urgenç yaptığı yazılı açıklma ile proje okullarına yönetici ve öğretmen seçim biçimini sert bir şekilde eleştirdi.

Urgenç; Ülkemizin en zeki çocuklarının okuduğu okullara Bakanlık iradesinin müdür atayamıyor, öğretmen atayamıyor olması bir utançtır.

Proje okullarına yapılan yönetici görevlendirmelerini eleştiren Urgenç şunları kaydetti: “Sayın Bakan, bir yandan yaptığı değişiklikle yöneticilerin yazılı sınav esasına göre atanmasını sağlarken, diğer yandan ne yazık ki proje okullarında yaşanan rezalet sürece dokunamadı. Çünkü bu okullar ile ilgili süreç taşra teşkilatını işgal etmiş çetevari yapıların kontrolü altında yürütülüyor.

Bakanlığın taşra teşkilatı ise sendika görünümlü cemiyet, dernek, vakıfların işgali altındadır. Sendika olarak yaptığımız araştırmayla, proje okullarına 940 müdür ataması gerçekleştirildiğini, bunların 829’unun bir sendika üyesi olduğunu tespit ettik. Ülkemizin en zeki çocuklarının okuduğu bu okullara Bakanlık iradesinin müdür atayamıyor olması bir utançtır. Bu çetelerin tahakkümünü kıramamış olmak bu ülkeyi yönetenlerin ayıbıdır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ