Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 78. YILINDA AVANOS’TA ANILDI

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 78. YILINDA AVANOS’TA ANILDI

dscf0158

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78.yıldönümü münasebetiyle düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamındaki etkinlikler yapıldı.

Atatürk ‘ü Anma ile ilgili tören ve programa İlçe Kaymakamı Mustafa ELDİVAN, , Belediye Başkanı İsmet İNCE, Avanos Cumhuriyet Başsavcısı Fatih EKİNCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BERK,  İlçe Emniyet Müdürü Erkin TURĞUT, İlçe Jandarma Komutan V. Astsb Kd. Bşçvs Ali İhsan ÖZDİKER,  kurum müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı önünde    Çelenk sunumu ile başlayan tören, saatler 9:05´ i gösterdiği anda saygı duruşu ve ardından İstiklâl Marşı ile Atatürk anıtı önündeki tören tamamlandı.

proğramın 2. bölümünde    Avanos Belediyesi Toplantı Salonu´nda düzenlenen program, yine saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’yla başladı. Atatürk’ün ağzından 10.Yıl nutku dinlendi. Öğretmen ve öğrencilerin günün anlam ve önemine dair yaptıkları konuşma ve şiir dinletilerinin ardından Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirildi. Proğram Atatürk Orotoryosu ile sonaerdi.

Gün dolayısıyla Avanos İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğünce  10 Kasım Atatürk’ü anma Kitap sergisi açıldı.

VİDEO 1

VİDEO 2

TÖREN FOTOĞRAFLARI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ