Ülkü Ocakları, Kurban bağışlarını alacak

Ülkü Ocakları, Kurban bağışlarını alacak

KURBAN BAĞIŞ HABERİ

Ülkü Ocakları tarafından bu yıl toplanan kurban bağışları Türkmenistan, Ortadoğu, Kafkaslar, Balkanlar ve Türkiye’de ki ihtiyaç sahiplerine gönderilecek.

Ülkü Ocakları tarafından her yıl ihtiyaç sahipleri için başlatılan “vekalet ile kurban bağışı” kampanyasına bu yılda devam edecek.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Bir” olan Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla birlik ve beraberlik duygusu içerisinde, dayanışma ve yardımlaşma kültürünün artması hususunda çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini ifade eden Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, “Bu çalışmalarımız sadece ülke sınırları ile sınırlı kalmamış nerede feryat eden bir mazlum soydaşımız veya dindaşımız varsa ona el uzatılmış, nerede zulümlerle sınanan bir kardeşimiz varsa ona kucak açılmış ve soydaşlarımız hiçbir şart ve koşul altında yalnız ve sahipsiz bırakılmamıştır. Yüce Türk milletinin Adriyatik’ten Çin Seddi’ne birlik ve beraberlik içerisinde istikbale daha emin adımlarla yürümesi, kültürel alışverişin daha da artması, gönül köprülerinin kurulması, Turan idealine bir adım daha yaklaşılması bu çalışmalarımızın amaçlarındandır. Bu düşünceler ile Kırım’dan Bosna’ya Doğu Türkistan’dan Türkmeneli’ne, Kırgız Türkleri’nden müteşekkil Ulupamir Köyü’nden, Afganistan’a ve yurt içerisindeki ihtiyaç sahiplerimize yönelik kurban kesimi gerçekleştirerek beraberliğimizin daim olduğunu, asla yalnız olmayacaklarını ve her şart ve koşul altında Ülkü Ocakları’nın soydaşlarımızla bir ve beraber olduğunu kendilerine ilettik.” dedi.

İhtiyaç sahiplerine kucak açılacak

Bu sene de aynı iman, aynı inanç ve kararlılıkla vekâleten kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını ifade eden Başkan Türker, “Bu düsturla yüce İslam dininin usulleri çerçevesinde kurbanlarınızı kesip aynı hassasiyetle dağıtımlarını gerçekleştireceğiz.

Önümüzdeki Kurban Bayramı münasebetiyle Yüce Türk milletinin ve ülküdaşlarımızın birer emaneti olarak gördüğümüz vekâleten kurban bağışlarını; muhtaç durumdaki insanların yüzlerindeki gülümsemeye ortak olmak, onları böylesi mübarek günlerde mahzun bırakmamak, kardeşlik duygularını had safhaya çıkarmak, kendisine uzatılacak bir yardım eli bekleyen her ihtiyaç sahibine elimizi uzatmak düsturundan hareketle soydaşlarımıza ve ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz.

Tüm vatandaşlarımız 950 TL olarak belirlenen kurban bağış ücretini “Ülkü Ocakları Kurban Bağış Hesabına” yatırdıktan sonra bu konuyla ilgili görevlendirilen arkadaşlarımıza vekâletlerini vererek, kurban ibadetlerini Ülkü Ocakları aracılığıyla gerçekleştirebilecek ve kurbanlarını ihtiyaç sahipleri ile paylaşabileceklerdir.” dedi.

Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker açıklamasının sonunda ise, “Şimdiden yapacağınız ibadetlerin ve kurbanlarınızın kabul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, zulmün son bulduğu bir bayram geçirmemizi temenni ederim.” dedi.

“Deri bağışlarını kabul edeceğiz”

Kurban Bayramında Nevşehir İl merkezi, ilçe ve köylerinde kurbanlarını kesen vatandaşların kurban derilerine talip olduklarını da vurgulayan Başkan Ali Türker, “Ocağımızda gençlerimiz çok iyi şartlarda yetişip eğitim görmeleri için büyük çabalar sarf ediyoruz. Nevşehir halkından Allah razı olsun. Gençlerimize kol kanat germemiz için bizlere sonsuz destek veriyor ve güveniyorlar. Gençliğimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ocağımız yardımları ile eğitimini tamamlaması için her kurban bayramında olduğu gibi bu kurban bayramında da deri toplama faaliyetimiz olacaktır. Nevşehir halkından ricam, derileriniz ocağımıza bağışlamalarıdır.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ