Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Tayfur Urgenç; “İstanbul’u Türk Kılanlara Selam Olsun!”

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Tayfur Urgenç; “İstanbul’u Türk Kılanlara Selam Olsun!”

TAYFUR URGENÇ

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Tayfur Urgenç basın açıklaması ile İstanbul’un fethinin 565.yılını kutladı.

Urgenç; Aslında fethin müjdesini Peygamber efendimiz çağlar öncesinden vermişti. “İstanbul mutlaka feth edilecektir. Onu feth eden komutan ne güzel komutan onu feth eden ordu, ne güzel ordudur.” İslam orduları ve Türk orduları tarafından bir çok kez kuşatılan İstanbul 29 Mayıs 1453’te Fatih Sultan Mehmet Han ve askerleri tarafından feth edildi. Böylece tarihin en büyük Türk Devleti olan Devlet-i Aliyye büyük bir cihan imparatorluğu haline geldi. Çağ açtılar çağ kapattılar, yüreklerde İstanbul’u Türk kıldılar. Türk gençliğine umut oldular.

Bırak bozuk saatler yalan yanlış işlesin!

Çelebiler çekilip haremlerde kışlasın!

Yürü aslanım, fetih hazırlığı başlasın…

Yürü, hala ne diye kendinle savaştasın?

Fatih’in İstanbul’u feth ettiği yaştasın.

Osmanlı Türk İmparatorluğu zor günler geçirdi. Gün geldi Mondros Mütarekesi ile İtilaf donanmaları 13 Kasım 1918’de Haydapaşa limanına demirleyip İstanbul’u fiilen işgal ettiler. 16 Mart 1920’de İstanbul resmen işgal edildi. Mustafa Kemal Paşa Haydarpaşa rıhtımında düşman gemilerinin zafer çığırtkanlığını görünce Tarihinden ve milletinden aldığı güçle “Geldikleri gibi giderler.” dedi. 5 yıl süren esaretten sonra Türk orduları 5 Ekim 1923’te ellerinde Türk bayrakları ile İstanbul’a girdi.

İslam sancağını Haçlı zihniyetinin kalbine dikenlere selam olsun.

İstanbul’u Türk kılanlara selam olsun.

İstanbul’un ilk Fatihi Sultan Mehmet Han’a, Son Fatihi Gazi Mustafa Kemal’e ve ordularına saygı ve hürmetle fethin 565.yılı kutlu olsun. Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ