Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TRABZON’UN HAMSİSİ ORTAHİSAR’IN LİMONU KAPADOKYADA

TRABZON’UN HAMSİSİ ORTAHİSAR’IN LİMONU KAPADOKYADA

balik

Nevşehir’in Ortahisar Belediyesi ile Trabzon’un Ortahisar Belediyesi 2015 yılının Ekim ayı içerisinde aldıkları karar ile kardeş şehir olmuşlardı.
İki kardeş şehir birbirleri arasındaki bağları güçlendirmek adına “biriz, beraberiz, kardeşiz” sloganıyla çıktıkları bu yola, Kapadokya da ilk Balık şölenini gerçekleştirdiler. ”balıklar bizden, limonlar sizden” diyerek hayata geçirdikleri şölen, Ortahisar Kasabası Tepebaşı Meydanında gerçekleştirildi.
Programa; Vali AKTAŞ ve Eşi Songül AKTAŞ Hanımefendi, Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Ramazan AKÇA Cumhuriyet Başsavcısı Adnan TOSUN, Nevşehir Ortahisar Belediye Başkanı İsmail GENÇ, Trabzon Ortahisar Belediye Başkan Vekili Kemal ÇOBAN ve meclis üyeleri, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri YILDIZ, siyasi parti temsilcileri, ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlarken, Trabzon Ortahisar horon ekibinin gösterisi ile devam etti. Horon gösteri ekibinin gösterisinin ardından açılış konuşmaları yapıldı.
Yapılan açılış konuşmalarının akabinde program Ürgüp İlçe Müftüsü Abdül Muhammed ÇINAR’ın yapmış olduğu dualardan sonra Ortahisar Meydanında kurulan mangalların üzerinde hamsilerin pişirilmesi ile devam etti.
Vali AKTAŞ, protokol üyeleri ve vatandaşlarında iştirak ettiği mangalda hamsi pişirme sohbet havası içerisinde geçti sevgi ve muhabbet dolu anlar yaşandı.
Vali AKTAŞ, iki kardeş Ortahisar Belediyelerinin düzenlemiş olduğu bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi ve vatandaşlara afiyet olsun dileklerinde bulundu.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ