TOBB 75. GENEL KURULUNDA PARMAKSIZ’A ÇİFTE ÖDÜL

TOBB 75. GENEL KURULUNDA PARMAKSIZ’A ÇİFTE ÖDÜL

ar tobb

Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 75’inci Genel Kurulu öncesi TOBB’da düzenlenen törende Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız’a 20’nci yıl, Başkan Yardımcısı Cengiz Yıldız’a ise 10. yıl “Hizmet Şeref Belge ve Plaketi” verildi.

İş dünyasının köklü çatısı altında Türkiye genelinde 365 oda ve borsa başkanı içinden 10’uncu, 20’nci ve 40’ıncı yıllarını tamamlayan TOBB delegelerine Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri ile Proje Ödülleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda sahiplerine verildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu törende yaptığı konuşmada, Hizmet Şeref Belgesi’ne layık görülen üyelere ilişkin, “Kazanırken kazandırmanın, insanlara iş ve aş sağlamanın değerini öğrettiler, dürüst tüccarın ne olduğunu gösterdiler.” diyerek Türkiye’de üretimin ve ticaretin adı yokken üretim ve ticaret yaptıklarının altını çizdi.

Genel Kurul kapsamında bu sene 1. si düzenlenen Oda-Borsa proje yarışmasında Odamız AB projesi SEQUEL 140 proje arasından ilk 5’e girerek, ödül almayı hak kazandı. Odamız adına, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan proje ödülünü NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız aldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Oda ve Borsa proje yarışmasında finale kalanları ve camiaya uzun süredir hizmette bulunan delegeleri ödüllendirdiklerini hatırlatarak, “Bu tabloyla hepimiz iftihar edelim. Odalarımız-Borsalarımız adeta proje fabrikası haline geldi. Çalışıyor, üretiyor, şehirlerine yeni eserler kazandırıyor, üyelerimize daha çok hizmet sunuyorlar. Sadece yurt içinde değil, dışarda da bayrağımızı dalgalandırıyorlar. ICC’de, CACCI’de, dereceye giren, en iyi proje ödülleri kazanan, çok sayıda Oda-Borsamız ve kadın girişimcimiz var. Camiamızın ulaştığı bu seviye sizlerin eseri. Hepinizle ayrı ayrı iftihar ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ