TES.ŞUBE BAŞKANI URGENÇ; `MEB ÖĞRETMENİNE SAHİP ÇIKSIN!`

TES.ŞUBE BAŞKANI URGENÇ; `MEB ÖĞRETMENİNE SAHİP ÇIKSIN!`

URGENC

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın “Meb Öğretmenine sahip çıksın!” açıklaması doğrultusunda Türk Eğitim Sen’in ülke genelindeki tüm şubeleri açıklamalarda bulundular. Bu doğrultuda Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç; pandemi sürecinde bazı kurum, kuruluş ve kişilerin öğretmenlere yönelik yaptığı tutarsız açıklamaları sert bir dille eleştirdi.

Öğretmenlerin her önüne gelenin itip kakabileceği, istediği şekilde tasarruf uygulayabileceği kimseler olmadığını kaydeden Başkan Urgenç, öğretmenleri az çalışıp çok para alan, hele de şu tatil(!) günlerinde yan gelip yatan bir meslek grubu gibi gören hastalıklı zihniyet artık tahammül edilemez noktaya geldiğini bildirdi.

Öğretmenler adına Milli Eğitim Bakanlığına da seslenen Başkan Urgenç, “Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya Selçuk ve Bakanlık bürokrasisinin bu yaşananlara daha fazla kayıtsız kalmaması ve gereğini yapmasını bekliyorum” dedi.

Nevşehir Şube Başkanı Urgenç açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

“Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk artık bu gidişata el atmalıdır.

Öğretmenler her önüne gelenin itip kakabileceği, istediği şekilde tasarruf uygulayabileceği kimseler değildir.

Öğretmenleri az çalışıp çok para alan, hele de şu tatil(!) günlerinde yan gelip yatan bir meslek grubu gibi gören hastalıklı zihniyet artık tahammül edilemez noktaya gelmiştir.

Kimisi whatsapptan mesaj atar “Gel şu paketleri dağıt bakalım” der,

Kimisi polis memuru telefonuyla otogarda nöbet görevi tebliğ(!) eder,

Kimisi muhtarların ve yerel idarenin yapacağı görevleri yükler,

Kimisi uzaktan eğitimi bir “eğitim faaliyeti” olarak değil, “kişisel yöneticilik başarısının” göstergesi olarak kabul eder ve öğretmenin tepesinde elinde skor tabelasıyla gezer…

Bu böyle gitmez!

Öğretmen sahipsiz bırakılamaz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ