TARİHİ TAŞKÖPRÜ VB.

TARİHİ TAŞKÖPRÜ VB.

HÜR DÜŞÜNCE                                                                            ZEKERİYYA İLLEEZ

                                             TARİHİ TAŞKÖPRÜ VB.

          2.Abdulhamit döneminde yapılan,en az 120 yıllık mazisi olan Tarihi Taşköprümüz;geçen zaman,gelişen dümya şartları içinde varlığını devam ettirmektedir. Ancak köprümüz ağır tonajlı,yüklü ve geniş araçların geçmesi konusunda statik yapısı,köprünün ıslahı yada yeni bir köprünün yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

          Tarihi Taşköprümüzün durumu;ıslahı, yeni bir köprü ihtiyacı yada yapılması konusunda Avanos’umuzun haber kaybağı Kızılırmak Gazetesinde  “www.kizilirmakavanos.com

Avanos, kızılırmak, gazetesi, haber, portalı, avanos ve kapadokya haberleri, Kızılırmak Gazetesi
www.kizilirmakavanos.com

“ internet haber portalinde defalarca yazmıştık.

          Avanos konum itibariyle altı giriş altı çıkış kapısı olmakla birlikte,Tarihi Taşköprü başta olmak üzere köprülerimizde transit geçiş için önem arz etmektedirler.

          Tarihi Taşköprümüz şimdiye kadar yükü taşımıştır. Yine misyonuna devam etmektedir.Eski Avanos’un gerdanlığı gibi durmaktadır. Ancak Taşköprümüzün muhakkak ıslah edilmeli,bakımı yapılmalı ve korunmalıdır.

          Avanos Tarihi Taşköprüsü sadece bir siyasi partinin,sadece bir kurumun veya sivil toplum örgütünün değildir.Taşköprümüz,bütün Avanos’undur. Dolayısıyla sorumlulukta bütün Avanos’undur.

          Önceki Belediye Başkanlarımızdan Ruhi Top ve İsmet İnce’nin ve özellikle İsmet İnce’nin Tarihi Taşköprümüzün restorasyonu için proje ve ihale aşamasına getirme çabalarına teşekkür ederiz.Karayolları genel Müdürlüğünde ihaleye onay için bekleyen bu projenin iptal edilmesi,sonra indirilmek üzere rafa kaldırılması Avanos için hata ve zarar olacaktır.

          Avanos Taşköprü ıslah projesi,Avanos’un ortak meslesi olmuştur.İlgili kurum ve yetkililerden aydınlatıcı bilgi verilmesi,halkımızın takdiri için önemlidir. Halkımız basiret sahibidir..Kimin Allah rızası için hizmet peşinde olduğunu bilip,takdir edecektir.

          Tarihi Taşköprümüz ne kadar erken retorasyonu yapılır ise Avanos kazanır. Hizmet ucuz politik ayak oyunlarıyla siyasi ranta yönelmek,bahane sebep varsa gizli amaçlarla hizmet anlayışı hayır getirmez.

          Avanos halkı, kim taş üstüne taş koyar ve dürüstçe çalışırsa onu ve onları her zaman takdir eder.

          Avanos Taşköprü projesi konusunda siyasi parti genel başkanları ortak bir deklerasyon yayınlamalı,İl Genel Meclisi Üyeleriyle birlikte(İl Genel Meclisi Üyeleri İlçe Milletvekili sayılır),İl Milletvekillerine istekler sunulmalıdır.İl Milletvekillerinin gayreti ile Ulaştırma Bakanlığı-Karayolları Genel Müdürlüğünde ihale için onay bekleyen projenin onaylanması sağlanmalıdır.

          Tarihi ve turistik özelliği ile Kapadokya Turistik Yöresinin el sanatları ve cazibe merkezi olan Avanos,birliktelikle köprümüzün ıslahını başarmalıdır. Gelecek nesillere daha anlamlı ve sağlam köprü bırakılmalıdır.

          Avanos’ta yağmur sebebiyle tahliye borularının kifayetsiliğini telafi için,Avanos Belediyesinin kalın tahliye boru döşeme çalışmaları ilgi ve takdirle izlenmektedir. Bu çalışmalardan dolayı belediyemize,başkanımız Alper İbaş’a hassasiyetinden dolayı teşekkür ederiz.

          Tarihi Taşköprümüzün biran önce yapılması için bahane ve siyasi çıkarları bir yana bırakıp,rafa kaldırlıp seçim malzemesi yapılmaması için Avanosluluk bilincinde birlikte hareket edilmelidir.

          Halka hizmet hakka hizmettir.Atanmış veya seçilmiş bütün kurum ve kuruluşlar,siyasi partiler,sivil toplum örgütleri,Tarihi Taşköprümüze sahip çıkmalıdır.

          Avanos her şeyin en güzeline layıktır.

          Avanos’un gelişmesi ve güçlenmesi,yörenin ve bölgenin gelişmesi ve güçlenmesidir.

Not;Korona virüse karşı temizlik,kişisel mesafe,masket takmaya özen gösterelim.Önce sağlık!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ