Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Şehit Polis Halil GÜN Ortaokulundan E-Twinning Projesi

Şehit Polis Halil GÜN Ortaokulundan E-Twinning Projesi

Şehit Polis Halil Gün Ortaokulu İngilizce öğretmeni Meryem Bozdoğan tarafından yürütülen  ve 6 öğrencinin  projede aktif olarak çalıştığı  eTwinning projesi başarıyla tamamlandı.

İngilizce öğretiminde farklı yaklaşımlar sergileyen Şehit Polis Ortaokulu, öğrencilerinin etkin ve verimli bir şekilde İngilizce öğrenmelerini amaçlıyor. Bu kapsamda web2 araçları etkin şekilde kullanılarak öğrencilerin İngilizce görsel ve işitsel ürünler ortaya çıkarmaları destekleniyor.  Aynı zamanda İngilizce sunumlar yapılarak günlük hayatta İngilizce  kullanım pratikliği arttırılıyor. (Okul tüm branşlara özel sınıflar oluşturarak eğitim vermektedir. )

LET’S WRITE TOGETHER / BİRLİKTE YAZALIM
Projenin amacı, Ortaokul öğrencilerinde, değerler eğitimi kapsamında empati, yardımlaşma, özgüven, sevgi ve saygı gibi konularda farkındalık yaratarak yaratıcı düşünme ile yazma becerileri geliştirmek için her ay verilen hikayenin projeye katılan öğrenciler tarafından devamını getirilmesini, bu hikayelere ek Web 2 araçları da kullanılarak uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin hayal güçleriyle hikayeleri istedikleri gibi geliştirmelerini, böylelikle projeye katılan öğrencilerin oluşturduğu uluslararası düzeyde bir hikaye kitabı oluşturmaktır.

PROJEDE İKİ YABANCI ÜLKE ORTAKLIĞI

9 Türk,1 İtalyan ve 1 Romanyalı partnerlerden oluşan projenin başında  ortaya ortaya konulan hedeflere hem proje ortaklarının hem de öğrencilerinin unutamayacağı deneyimlerle sonlandırıldı.

PROJENİN FİNALİNDE ÖĞRENCİLERDEN İNGİLİZCE HİKAYE KİTABI

Projenin final ürünü olan 3 bölümlük hikaye kitabı oluşturularak yayınlandı. Aşağıdaki linke tıklayarak e-kitaba ulaşabilirsiniz.

https://online.flippingbook.com/view/923058972/

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ