Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Satranç’ta Okulların Şampiyon Takımları Avanos’ta Belli Oldu

Satranç’ta  Okulların Şampiyon Takımları Avanos’ta Belli Oldu

satrancc

Avanos’ta  düzenlenen ve 51 il ve KKTC’den 121 takım, 594 sporcunun yarıştığı Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 6 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. 7 tur süren mücadele sonunda derece elde eden takımlar büyük bir coşku içinde ödüllerine kavuştular.

Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürlüğü tarafından, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ve Türkiye İş Bankasının destekleri ile organize edilen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 6 Mayıs 2017 tarihinde Avanos Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

3 Mayıs 2017 tarihinde başlayan final yarışmasının ödül töreni; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Suat Sözen, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Avanos Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kerem Yılmaz, TSF Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Şifaver, Nevşehir Okul Sporları Şube Müdürü Aslan Uçar, Okul Sporları Şefi Hüseyin Karatut, TSF Nevşehir İl Temsilcisi Birsen Babacan Çengel, antrenörler, öğretmenler, veliler, sporcular ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği’ni, Türkiye İş Bankasının destekleri ve öğrencilere verdikleri hediyelerle daha güzel bir şekilde hayata geçirdiklerini belirten TSF Başkanı Gülkız Tulay, okullarda satranç sporunun daha fazla yer alması ve öğrencileri bu spor ile buluşturmayı çok önemsedikleri açıklamasında bulundu. Tulay konuşmasına şöyle devam etti: “51 ilimiz ve KKTC’den 121 takım ve 594 öğrencimiz centilmence ve dostça hamle yaptılar 7 tur boyunca. Öğrencilerimiz okullarını zirveye çıkarmak için yarıştılar ve rekabetin birlik ve beraberlik ile iç içe geçtiği bir final heyecanı yaşattılar bizlere. Ne mutlu ki satrancı okullarımızla andık, yaşadık. Satranç, takım olmanın coşkusuyla daha çok yakıştı okullarımıza. Ve daha çok öğrencimize ulaştı. Bu güzel ülkenin yarınları olan sizlerin satrançla iç içe olduğunuz bu atmosfer içinde olmaktan gurur duyduk, mutlu olduk.”

Yarışma süresince verdikleri destek ve sundukları misafirperverlik için Nevşehir Valisi, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü, Spor Şube Müdürü ve TSF Nevşehir İl Temsilciliğine teşekkür eden Tulay, derece elde takımları kutlayarak konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmalarının ardından, 6 kategoride ilk dört dereceyi elde eden takımlara kupa ve madalyanın yanı sıra çeşitli teknolojik ödüller de verildi. Derece elde eden tüm takımların okullarına masaüstü bilgisayar, birinci olan takımların sporcularına dizüstü bilgisayar, ikinci ve üçüncü olan takımların sporculara ipad, dördüncü olan takımların sporculara ise tablet hediye edildi.

Sıralama>> Küçükler KızlarKüçükler Genel / Yıldızlar KızlarYıldızlar Genel / Gençler KızlarGençler Genel

ÖDÜL TÖRENİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ