Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Rus Sosyal Medya Fenomenleri Ahiler Kalkınma Ajansı, ve Türk Hava Yolları işbirliğinde Kapadokya’da ağırlandılar

Rus Sosyal Medya Fenomenleri Ahiler Kalkınma Ajansı, ve Türk Hava Yolları işbirliğinde Kapadokya’da ağırlandılar

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliğinde Kapadokya’da ağırlanan Rus sosyal medya fenomenleri Viktoriia Kuvshinchikova ve Aslan Dolaev Kapadokya sınırları içerisinde yer alan Aksaray ve Nevşehir illerinin tarihi ve turistik bölgelerini gezerek bir takım etkinliklere katıldılar.

Bu kapsamda ilk olarak Nevşehir’de bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri, Mustafapaşa, Paşabağı Ören Yeri, Avanos, Göreme Açık Hava Müzesi ve Uçhisar’ı gezen sosyal medya fenomenleri halı atölyelerini ziyaret ettiler, çömlek yapımını deneyimlediler. Ayrıca sıcak hava balonuna binen fenomenler, Nevşehir’e ait yöresel lezzetleri tattılar.

Ardından Aksaray’a geçen Rus sosyal medya fenomenleri Kuvshinchikova ve Dolaev, burada Ihlara Vadisi ve Güzelyurt İlçesini ziyaret ettiler.

Ziyaret süresince gerek Aksaray gerekse Nevşehir illerinin tarihi ve turistik alanlarını ilk defa gördüklerini belirten fenomenler, Kapadokya deneyimlerini takipçileri ile paylaştı. Bu paylaşımlara takipçilerin büyük ilgi gösterdiği görüldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ