Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Rektör  Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

rektor

Büyük Türk Milletinin kahraman evlatları tarafından birlik ve beraberlik içinde verilen mücadeleyle temelleri atılan Türkiye Cumhuriyeti, o kahraman nesilden bizlere kalan büyük bir mirastır. Büyük bir zafer ve inşanın adı olan Türkiye Cumhuriyeti, eşsiz bir vatan sevgisi, büyük bir azim ve kararlılık örneğidir. Bu başarıyla birlikte egemenlik, kayıtsız şartsız Büyük Türk Milletinin olmuştur.

Büyük Türk Milletinin ve Cumhuriyetinin tarihsel tüm kazanımları ve Cumhuriyetin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün modern çağlara yönelik ilke ve inkılâpları ışığında, Milletimizin ve demokrasimizin değerlerine güçlü bağlarla bağlı olmanın; ne kadar yüksek değerler olduğu her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır.

Bir aile olarak millet, bir aile ocağı olarak vatan kavramlarının değerlerini  idrak edemeyenlerin; gaflet, dalalet ve cehalet içine düşerek yaşadığı yozlaşmanın; vatanımıza ve milletimize ne büyük felaketler getirebileceği 15 Temmuzdaki ibretlik hain girişimle gözler önüne serilmiştir.

Vatan ve millet değerlerimizi, sadece söylemlerde değil her alanda içini doldurarak yaşatmak; istikbalde milletimizin felaketlerle karşı karşıya kalmayacağının en güçlü teminatlarından olacaktır.

93. Yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetinin varlığıyla milletçe haklı bir gururu yaşıyor ve geçmişten aldığımız güçle geleceğe büyük bir ümitle bakıyoruz. Bu itibarla bağımsızlığımızın ve demokrasimizin en önemli göstergesi olan Cumhuriyetimizi bu vatana kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor; Büyük Türk Milletinin kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yıldönümünü; Milletimizin büyük bir bayramı olarak en içten dileklerimle kutluyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ