Rektör Kılıç: Gücünü Millet İradesinden ve Yasalardan Almayan Tüm Oluşumlara Karşıyız

Rektör Kılıç: Gücünü Millet İradesinden ve Yasalardan Almayan Tüm Oluşumlara Karşıyız

rektor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, milli iradeye, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılmak istenen hain darbe girişimine milli mücadele duygusuyla karşı koyan, ‘Demokrasi Nöbeti’yle meydanları boş bırakmayan milletimize teşekkür etti.

FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz Cuma akşamı darbe girişiminde bulunmasının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara meydanlara çıkarak milli iradeye sahip çıkmaları çağrısı üzerine tüm ülke genelinde başlatılan‘Demokrasi Nöbeti’ Nevşehir’de de yoğun katılımla devam ediyor.

Nevşehir merkez Diriliş Meydanında devam eden ‘Demokrasi Nöbetine’ katılarak destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, meydanları boş bırakmayan ve milli iradeye sahip çıkan herkese teşekkür etti. Demokrasi nöbetinde konuşan Rektörümüz  “Öncelikle 15 Temmuz 2016 tarihinde devletimize ve milli iradeye karşı bazı kesimlerce yapılmak istenen hain darbe girişimini nefret ve lanetle kınıyorum. Bu millet, kendi milli iradesine darbe yapmak isteyenlere  ve buna destek verenlere milli mücadele ruhuyla hep birlikte birbirine kenetlenerek gereken dersi vermiştir. Bundan sonra da Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu ruh ve inançla, aklın ve bilimin yolunda sağduyu ile hareket ederek ‘bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız’” dedi.

Rektörümüz Kılıç, üniversite içerisinde bugüne kadar hiçbir illegal oluşuma izin vermediklerini ve bundan sonra da vermeyeceklerini vurguladı. Rektörümüz “bu ülke devleti ve milleti ile bölünmez bir bütündür. Hiçbir güç ve oluşum bu milleti birbirinden ayıramaz ve milli iradeye darbe vuramaz. Bu düşünce çerçevesinde Rektörü bulunduğum ve şehrimizin güzide eğitim kurumları arasında yer alan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde gücünü milletten ve yasalardan almayan yıkıcı, bölücü ve tüm paralel yapılanmalara  izin vermedik ve bundan sonra da vermeyeceğiz.

Bu duygu ve düşünceyle darbe girişimine karşı canlarını hiçe sayarak bu uğurda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ