Rektör Bağlı: Kapadokya’da Doğan Güneşe Eşlik Etmeye Sizi Davet Ediyoruz

Rektör Bağlı: Kapadokya’da Doğan Güneşe Eşlik Etmeye Sizi Davet Ediyoruz

nevü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof Dr. Mazhar Bağlı YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite tercihinde bulunacak olan gençlere çağrıda bulundu. Bağlı, “Kapadokya’da doğan güneşe eşlik etmeye sizleri davet ediyoruz” dedi.

Rektör Bağlı, “Biz Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin bu coğrafyada var olan Orta Anadolu’daki en güzide üniversitelerden birisi olduğunu iddia ediyoruz. Hakikaten de öğrencilerimizin burayı tercih etmelerini canı gönülden arzu ediyoruz. Bir defa her şeyden önce güvenli bir bölge olmakla birlikte Türkiye’nin en güzel bölgesi Nevşehir-i Dilara bu coğrafyanın en kıymetli illerinden birisidir. Öğrenciler buraya geldiklerinde hem güvende, hem de çok güzel bir coğrafyanın içerisinde eğitim-öğretim görecekler. Üniversitemizdeki öğretim üyelerinin tamamı bütün öğrencileri kendi çocuklarına verdikleri eğitim düzeyinde bir eğitim vermeye gayret ediyorlar. Yönetim olarak biz de,  öğrenciler için burada olduğumuzun bilinci içerisindeyiz. Öğrencilerimizin her türlü sorunlarını, dertlerini dinlemek ve bunları çözmek için gayret ediyoruz.

Öğrencilerin burada hem sosyal hem eğitim hem de kültürel olarak donanımlı birer birey olarak hayata atılmalarını sağlayacak çok kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah gençler,  üniversitemizi tercih ettikleri zaman gerçekten ne kadar iyi bir eğitim aldıklarını ve doğru bir tercih yaptıklarını göreceklerdir. Bizim özel tercih edilmemizin sebebi daha çok çocukların eğitim alma istekleriyle birlikte güvenliği, rahatlığı ve bölgenin güzelliği konusunda da çok iddialı olmamızdan dolayıdır. Öğrencilerimizin Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine geldiklerine asla pişman olmayacaklarını garanti ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

KAPADOKYA’DA DOĞAN GÜNEŞ: NEVÜ

Coğrafi güzellikleri, tarihî ve kültürüyle ziyaretçilerini büyülü bir atmosfer içine alan Kapadokya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’nün kurulmasıyla birlikte sadece doğa oluşumları ve tarihiyle değil aynı zamanda üniversitesi ve öğrencileriyle de anılmaya başladı.

17 Mayıs 2007 tarihînde kurulan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ),  biri ana yerleşke olmak üzere toplam 6 farklı yerleşkede bilimsel faaliyetlerini 8 fakülte, 8 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokul, 3 enstitü ve 8 araştırma ve uygulama merkezi ile sürdürmekte. Rektörlük Binası, Kapalı Spor Salonu ve tesisleri, Merkezi Derslik, Merkezi Laboratuvar, Kongre ve Kültür Merkezi ve Eğitim Fakültesi’nin ek bloklan ile 208 bin 800 metre kare kapalı alanıyla gelişmiş düzeyde fiziki yapılanmaya sahiptir.

GENİŞ AKADEMİK KADRO

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, geniş akademik kadrosu, 2018 yılı itibariyle 20 binden fazla öğrencisi, akademik, sosyal ve kültürel imkânlarıyla Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olma yolunda hızla ilerlemekte.

NEVÜ, “Mükemmellik Belgesi” olarak bilinen ve Avrupa Komisyonu tarafından gerekli şartlan taşıyan üniversitelere verilen “Diploma Eki” ve “AKTS” etiketleri ile ortaya koyduğu başarılı çalışmalar neticesinde artık uluslararası ortaklık teklif edilen bir üniversite.

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ

Her yıl sayıları katlanarak artan Erasmus anlaşmaları ile anlaşmalı olduğu üniversite sayısını 69’a yükselten NEVÜ, yine Mevlana Değişim Programı ile Kore, Çin, Brezilya, Kırgızistan, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Tacikistan gibi ülkelerde bulunan üniversiteler ile de anlaşmaları mevcut.

Yurt dışındaki üniversiteler ile gerçekleştirdiği ikili iş birliği anlaşmaları ile üç kıtada faaliyetlerini sürdüren NEVÜ, öğretim üyesi ve öğrenci değişiminin yanında birlikte gerçekleştirdiği bilimsel proje ve programlar sayesinde uluslararası çapta bir konumda yerini almış durumda. “Yerelden kopmadan evrensele ulaşma” gayretinin bir göstergesi olan bu çalışmalar küresel çapta bir üniversite konumuna yükselmesinin yanında Kapadokya Bölgesi’nin sadece tarihi ve turizmiyle değil aynı zamanda üniversitesiyle de anılmasına vesile oldu.

TÜRKÇE DİL KURSU

NEVÜ ayrıca Erasmus öğrencilerine yönelik hazırlanan Yoğun Türkçe Dil Kursu veren bir üniversite. Bu kapsamda Türkçe öğrenmek için yurt dışından gelen öğrencileri ağırlayan NEVÜ, dil öğretiminde uluslararası bilinirliği olan bir merkez olma yolunda azimle ilerlemekte.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi’nde yer alan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, toplumun kalkınmasında ve aydınlanmasında çok önemli bir role sahip. Geleceğin aydınlık nesillerini yetiştiren NEVÜ, yıl içerisinde gerek okullar, gerekse öğrenci kulüpleri tarafından düzenlenen etkinlikler ile Nevşehir halkının da katılımlarıyla bölgenin sosyal yaşantısına yeni bir boyut kazandırmakta. Nevşehir’in doğal güzellikleriyle zenginleşen etkinliklerde, akademik kadro ve öğrenciler ders dışı zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmektedir.

ETKİN BİLGİ MERKEZİ

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, bilimsel araştırma-geliştirme çalışmalarını destekleyen, her gün gelişip ilerleyen, yeni yayınlarla zenginleşen, bilimin son verilerini izlemekle görevli, her türlü bilgi gereksinimini karşılayacak personel, kaynak, teknolojik altyapı ve hizmetleriyle etkin bir bilgi merkezi konumunda.

Coğrafi güzellikleri, tarihî ve kültürüyle ziyaretçilerini büyülü bir atmosfer içine alan Kapadokya, artık sadece doğa oluşumları ve tarihiyle değil aynı zamanda üniversitesi ve öğrencileriyle de anılmakta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ