Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

PROF. DR. MEHMET ÇELİK’İN 15 TEMMUZ KONFERANSINA ÜRGÜP’TE YOĞUN İLGİ

PROF. DR. MEHMET ÇELİK’İN 15 TEMMUZ KONFERANSINA ÜRGÜP’TE YOĞUN İLGİ

mehmet-celik

Ürgüp Belediyesi tarafından düzenlenen ve konuşmacı olarak sıra dışı tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik’in katıldığı “15 Temmuz ve Düşündürdükleri” konulu konferans büyük ilgi gördü.

Konferans öncesi selamlama konuşması Yapan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, 2 gün önce Ak Parti Kadın Kollarının belediye ziyareti sırasında Şubat ayında konferans için Ürgüp’te bulunan Prof. Dr. Mehmet Çelik’i tekrar Ürgüp’te konferans için görmek istediklerini belirtmeleri üzerine her zaman yakından takip ettiği Prof. Dr. Mehmet Çelik’i aradığını, kendisinin de kırmayarak 2 gün sonra programına ekleyerek geldiğini, bu nedenle kendisine teşekkür ettiğini ifade etti.

Moderatörlüğünü Fikret Çapacı’nın yaptığı ve yaklaşık 2 saat süren konferansta Prof. Dr. Mehmet Çelik, Tarihsel süreç içerisinde Türkiye’nin yaşadığı darbelere değindi. Çelik: “15 Temmuzun tarih boyunca yapılan ve başarıya ulaşan darbelerden farkı, Korkusuz dimdik duran bir Cumhurbaşkanı ve sizin gibi vatanı milleti için korkmadan tanklara, uçaklara karşı koyan insanlardır.” Prof. Çelik, “Eğer ki başarıya ulaşsalardı Türkiye iç savaşa sürüklenecek ve bölünecekti.” dedi.

Sıradışı programının sunucusu Gazeteci-Yazar Turgay Güler’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Pakistan’a gittiğini belirten Çelik, bir dahaki programda Turgay Güler ile birlikte gelerek 15 Temmuzu Ürgüp’te enine boyuna daha detaylı şekilde konuşacakları sözünü verdi.

Konuşmasının sonunda büyük alkış alan Prof. Dr. Mehmet Çelik’e Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız tarafından el dokuması Ürgüp kilimi takdim edildi.

Ürgüp Belediyesi Sinema Salonundaki Programa Ürgüp Kaymakamı Hasan Kayhan, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Ak Parti İlçe Başkanı Aynur Asiltürk, İlçe Müftüsü A. Muhammed Çınar, bazı daire ve kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ