Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

PROF. DR. FİLİZ KILIÇ MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

PROF. DR. FİLİZ KILIÇ MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Avanos’umuzun Yetiştirdiği En Önemli Değerlerden Prof. Dr. Filiz KILIÇ Milliyetçi Hareket Partisi    parti içi eğitim, siyaset ve liderlik okulundan sorumlu genel başkan yardımcısı oldu.

Milliyetci Hareket Partisi  yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) bugün Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında toplanarak, Başkanlık Divanı seçimini yaptı.

Partinin geçen hafta yapılan 13. Olağan Büyük Kurultayı’nda MYK listesinde yüzde 50 değişime gidilmişti. Nevşehirli Prof. Dr. Filiz Kılıç da MYK’da kendine yer bulmuştu.
2007 yılında kurulan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin kurucu Rektörüde Olan  Prof. Dr. Filiz KILIÇ , Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu(MYK) üyeliğine seçildi.

PROF DR. FİLİZ KILIÇ

1964 yılında Nevşehir’in Avanos ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Eskişehir’de tamamladı. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamladı. 1987 yılında Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1995 yılında yardımcı doçent, 1999 yılında doçent ve 2005 yılında da profesör unvanını aldı.

Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi Müdürlüğü, GÜADEK (Gazi Üniversitesi Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Kurulu) üyeliği, yönetim kurulu üyelikleri, bölüm başkan yardımcılığı, proje başkan ve yardımcılıkları görevlerinde bulundu. Yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda bilimsel konferans verdi; bildiri sundu. Türk Dili ve Edebiyatı Ansiklopedisi, Yeni Türk İslam Ansiklopedisi, Türk Dünyası, Kavram ve Terim Ansiklopedisi‘nde madde yazarlığını, yurt içinde ve yurt dışında pek çok panel ve sempozyumun oturum başkanlığını, ulusal ve uluslararası sempozyumların düzenleme kurulu başkanlığını yaptı. Sempozyum onur kurulu üyeliklerine layık görüldü. Editörlük, dergi yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ders kitapları komisyonlarında yer aldı. Yayımlanmış çok sayıda makalesi ve bilimsel içerikli kitabı bulunmaktadır. 2008 yılında Nevşehir Üniversitesi kurucu rektörlüğüne atandı. Halen bu görevi sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ