PİYASAYA VALİLİK DENETİMİ

PİYASAYA VALİLİK DENETİMİ

GENELGE 2

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu tarafından 81 İl Valiliklerine gönderilen Genel Emirler (2018/1-2018/2) doğrultusunda yayımlanan Valilik Genel Emrinin uygulanmasına yönelik toplantı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonu’nda Nevşehir Valisi İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, İl Jandarma Komutanlığından Jandarma Yarbay Serhan Aksoy, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Öbekli, İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz, İl Ticaret Müdürü Ahmet Taygurt, Esnaf Sanatkârlar ve Odaları Birliği Başkanı Mehmet Pınarbaşı katıldı.

Toplantıda Vali Aktaş; “Nevşehir Valiliğinin 11/10/2018 gün ve 8051 nolu Emre Aykırı Davranış Genelgesi’ne istinaden İlimizde vatandaşlarımızın refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak, temel hak ve hürriyetlerini korumak Devletimizin asli görevlerindendir.

Bu kapsamda ilimizde bütün esnaf, firma, işletme, toptancı, pazar yerleri gibi halka hitap eden yerlerde denetimlerimiz yoğun bir şekilde devam edecektir.

Ayrıca Ticari taksilerde seyahat eden vatandaşlarımızın güvenilir hizmet almalarını sağlamak, yaşanabilecek sorunları en aza indirmek önem arz etmektedir.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkında Kanun ve Yönetmeliklere uygun hareket etmeyen işletmelerde gerekli denetimler heyet olarak devam edecek, uymayanlar için cezai müeyyideler uygulanacaktır.” dedi.

Toplantı, bir süre görüşmenin ardından sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ