Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Özel İnsanların Misafiri Mustafa Uğur Oldu

mustafa_ugur

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Nevşehir Belediyesi Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrencileri ziyaret ederek öğrencilere karanfil hediye etti.

MHP’nin 25. Dönem Nevşehir milletvekili adayı olan ve halen Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Uğur, her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla basın açıklaması yapmak yerine engelli öğrencilerle buluşmayı ve onlarla sohbet etmeyi tercih etti.

Engelli öğrencilere karanfil hediye ettikten sonra konuşan Uğur, “Bir toplumun gelişmişliği engelli vatandaşlarına verdiği önem ve değerle ölçülür prensibiyle yola çıkarak her yıl bu özel günde engelli öğrencilerimizi ziyaret ederek onların sevgisini hissetmeyi, onların tatlı sohbetlerine ortak olmayı görev biliyoruz. Bilindiği gibi biz geçmişten bugüne dek Nevşehir’de engelli çocuklarımız ve engelli yetişkinlerimiz için her türlü sosyal projelere destek vererek engelli kardeşlerimizin mutluluğu adına elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu bilincin yerleştiği tüm kurumlardan da engellilerimiz adına büyük adımlar bekliyoruz” dedi.

Uğur, Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nin açılması ve bugüne dek çalışmalarını yürütmesinde büyük rol üstlenen Nevşehir Belediye Başkanı Başkanı Hasan Ünver’e teşekkür ederek, bu merkezde engelliler adına görev alan eğitimcilerin hakkının ödenmeyeceğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ