ÖZ-AL KOOP.EVLERİ,TAŞ DÖŞEME VE PARK ALANLARI

ÖZ-AL KOOP.EVLERİ,TAŞ DÖŞEME VE PARK ALANLARI

zekerriya

HÜR DÜŞÜNCE                                                                         ZEKERİYYA İLLEEZ

                           ÖZ-AL KOOP.EVLERİ,TAŞ DÖŞEME VE PARK ALANLARI

          02.02.2020’de yaşlı bir kadın sabahleyin Öz-Al Kooperatif evlerinin taş döşemesi,park alanlarının düzenlenmesi,sü birkintileri ve çöken yerlerin ne zaman düzeltileceğini sordu?

          Sorgulaması ve hak arayışıda hoşuma gitmedi değil.Şimdiki nesle bakıyorum pek sorgulayıcı değil!

          Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Ahmet Adıyaman’ın 2019 programına alındığı ifadesine bakarak yazmayı düşünmemiştim.

          Çevreden bana söylenenlerden biri de kendi yaşadıkları yerleri ve durumunu bilmiyorlar mı sözleri…

          Mehmet Akif Ersoy Caddesinin devamı,641. ve 643. sokakların bulunduğu yerler programda var.Alt yapısı da tamam.O zaman vatandaş hizmet bekliyor.

           Öz-Al Koperatif Evlerinin bulunduğu alanda çocukların oynayacağı,yaşlıların oturup dinlebileceği park alanlarının oluşturulması gerekir.

          Belediye yönetiminde olanların bir kısmı hala orada ikamet etmekte,bir kısmı da önceden ikamet etmiş,buraları bilen kişilerdir.

         2019’da programa alınmış olan Öz-Al Kooperatif Evelrinin taş döşeme,kaldırım,park, ve spor alanları yapılması ve düzenlenmesi konusunda şimdiden kolaylıklar diliyoruz.

          Avanos’ta ki halkın dinleceği ve vakit geçireceği park alanlarının bakımı iy yapılmalıdır.

          Avanos’ta ki park alanlarında büfeler açılmalı,küçük kapalı alanla birlikte müstecire verilip çalıştırılması sağlanmlaıdır.

          Özellikle mahallelerde ki park alanların yaşlılar ve çocuklar için önemlidir. Avanos’ta ki park alanlarında Avanos çanağının izi olmalıdır.Giriş ve çıkış noktalarına çiçek saksıları konabilir.

Not:Koronavirus salgını sebebiyle ülke genelinde ve ilçemizde belirli hizmetler durma noktasına gelmiştir.İlçemiz Kaymakamlık,Belediye,Siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri,esnaflar gerek organize ve birlikte ve gerekse kendileri halka çeşitli konularda hizmet ulaştırmaya çalışmaktadır.Avanos halkının temizlik,maske takma,mesafe koyma gibi kurallara hassasiyetinden dolayı teşekkür ederiz. Evde kal.Sağlıkla kal. Kurallara uyalım.Uymayanları uyaralım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ