ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU’NUN KATILIMI İLE NEVŞEHİR’DE 11 TESİSİN TEMELİ ATILDI

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU’NUN KATILIMI İLE NEVŞEHİR’DE 11 TESİSİN TEMELİ ATILDI

TOPLU AÇILIŞ

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Nevşehir’de gerçekleştirilecek  17 Milyon bedelli  4 tesisin temeli, düzenlenen törenle Kapadokya Kültür Merkezinde atıldı.
Nevşehir’in Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin beldesi Sulama yenilemesi, Acıgöl Öz Deresi, Ürgüp Damsa Çayı ve Avanos ilçesine bağlı Kalaba Çardağın Özü Deresi  Taşkın Koruma  olmak üzere 17 milyon TL bedelli 4 yatırımın temelinin atılması nedeniyle Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun da katıldığı toplu temel atma töreni düzenlendi.
Törenin açılışında konuşan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir’e yatırımların müjdesini veren ve bu müjdeleri gerçek anlamda ortaya koyarak etkin hizmetler yürüten, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na ve bakanlık yetkililerine teşekkür etti.
Vatandaşla iç içe bir hizmet anlayışını sergileyen Orman ve Su İşleri Bakanlığının özellikle son yıllarda Nevşehir’de de önemli çalışmalara imza attığını dile getirdi.
Aktaş, halkın ihtiyaçları doğrultusunda ortaya konulan bu yatırımlarla, Türkiye’nin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşılma noktasında tüm güçleri ile bundan sonra da aralıksız çalışma yapacaklarını sözlerine ekledi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu daha sonra  Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Murat Göktürk, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve belediye başkanlarının katılımıyla Acıgöl Öz Deresi, Ürgüp Damsa Çayı ve Avanos ilçesine bağlı Kalaba Çardağın Özü Deresi  Taşkın Koruma   tesislerinin temeli, platformda oluşturulan sembolik butonlara basılarak atıldı.
Bakan Eroğlu, Vali Aktaş ve beraberindeki heyet daha sonra   Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yürütülen Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikası almaya hak kazananlara düzenlenen törenle belgelerini takdim etti.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve heyet daha sonra Okullar Hayat Buluyor Projesi kapsamında Merkez Recep Tayyip Erdoğan Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde fidan dikimine katıldı.
Bakan Eroğlu, Vali Aktaş ve beraberindeki heyet daha sonra yapımı devam eden Nevşehir Külliye Camii’nin iç bölümlerini gezdi.
Nevşehir’de böyle bir eserin en kısa süre içerisinde hizmete sunulması dileğinde bulunan Bakan Eroğlu, söz konusu yatırıma emek veren herkese teşekkür etti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ