Okutacağız; Boynumuzun Borcu

Okutacağız; Boynumuzun Borcu

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80

Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği (NÖGED) tarafından Nevşehir HBV Üniversitesi’ni 2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminde tercih edecek olan tüm ŞEHİD ve GAZİ çocuklarını ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk 10 bine girme başarısı göstererek maddi imkanım yok diyen bütün öğrencilere eğitim-öğretim dönemleri boyunca burs sağlayacak.

NÖGED Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Özden Taşğın,Nevşehir HBV Üniversitesi akademik ve idari personeli tarafından 2011 yılında kurulan derneklerinin 2011 yılından itibaren her yıl ortalama her ay 150 ihtiyaç sahibi öğrenciye yemek bursu,15 öğrenciye her ay karşılıksız burs,15 öğrencinin yurt ücreti ve 100 öğrenci evine gıda yardımında bulunduğunu belirtti.

Taşğın; ŞEHİD VE GAZİ çocukları ile kimsesiz, yetim, öksüz ve gelir düzeyi düşük öğrencileri okutmak için kurulan derneğin bu eğitim – öğretim döneminde de okumak isteyipte maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamayacak olan bütün çocuklarımızı okutmak boynumuzun borcu dedi.

Taşğın:“Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği ( NÖGED) olarak ömrümüz yettiği sürece ve imkanlarımız doğrultusunda üzerimize düşeni yapacağız. Bu vesile ile bizden hiçbir zaman maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve çabamızı anlayarak bize, bizim şahsımızda da geleceğimizin teminatı çocuklarımıza sahip çıkarak destekleyenlere tüm insanlık adına teşekkür ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ