Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

ÖDP AVANOS İLÇE ÖRGÜTÜNDEN YEREL SEÇİMLER ÜZERİNE AÇIKLAMA

ÖDP AVANOS İLÇE ÖRGÜTÜNDEN YEREL SEÇİMLER ÜZERİNE AÇIKLAMA

mustafa seklem

Ülkemizde ekonomik kriz çözülmüş eşitlik, adalet ve özgürlük tesis edilmiş gibi, uzun bir süredir ülke ve emekçi halkın sorunları değil de, kimin aday olacağı konuşuldu. Şimdi de kim çok belediye başkanlığı kazanacak, kim çok oy alacak hesabı yapılmaktadır. Siyasi ve ahlaki değerlerin ayaklar altına alındığı koşullarda; 31 Mart 2019 tarihinde Yerel Yönetim seçimleri yapılacak. Sonuç ta; bir avuç siyasi elit mutlu olacak, halk için yine değişen bir şey olmayacak.

Hazır kitle partileri varken; meşakkatli ama doğru bir yolu seçen Avanos’ta yaşayan ilerici, devrimci, demokrat ve yurtsever insanlar; “ Demokratik Güç Birliği “ oluşturarak ÖDP çatısı zaman zaman yerel seçimlere katılarak, yeni bir seçenekle yaşama ve demokrasiye katkı sunmuşlardır.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak ; Ülkemizin içinde bulunduğu koşullarda; farklı bir alternatif ile belediye başkanlığı seçimlerine katılmak yerine, İLKELERDE ve YÖNETİM anlayışında anlaşarak, Avanos’ta yerel seçimlerde güç birliği oluşturmak için CHP İlçe örgütü ile görüşmeler kasım / 2018 tarihinde tarafımızca başlatıldı. Üç ay süren süreç sonun da ; gerek ilkeler ve yönetim anlayışının yeterince tartışılarak içinin doldurulmaması gerekse, iki meclis üyeliği talebimizin CHP İlçe yönetimi tarafında bir üyeye indirilmesi önerisinin tarafımızca kabul edilmesine karşın, listelerin Seçim Kuruluna verilmesine bir hafta varken, 12 Şubat 2019 tarihinde yapmış olduğumuz görüşme de; Belediye Meclis adaylığı için listeyi yaptıklarını bir arkadaşımızı listeye alamayacaklarını bildirdiler. Bu görüşme sonucu, CHP ile güç birliği yapamayacağımız ve aleyhlerinde de çalışmayacağımız kendilerine bildirildi.

BAĞIMSIZ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI MUSTAFA SEKLEM ‘ İ DESTEKLİYORUZ

Avanos’un spor ve sosyal alanında kentin ve kentlinin yaşamına dokunmuş, inanılır, güvenilir, yardımsever ve dürüst bir insan olan MUSTAFA SEKLEM’i , Bağımsız Belediye Meclis üyeliği için desteklemekteyiz. Demokratik bir yönetim ve Çağdaş bir İlçe için Avanos halkının MUSTAFA SEKLEM’in yanında olacağını umut ediyoruz. Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

DEMOKRATİK GÜÇ BİRLİĞİ

ADINA

ÖDP İlçe Başkanı

Faik Metin ÇENGEL

metin çengel

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ