NTSO BAŞKANI PARMAKSIZ; “DOĞRU YAPANI ALKIŞLAMAYA EĞRİ YAPANIN KARŞISINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

NTSO BAŞKANI PARMAKSIZ;  “DOĞRU YAPANI ALKIŞLAMAYA EĞRİ YAPANIN KARŞISINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

NTSO8

NTSO Mart ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Seyit İNCE Başkanlığında NTSO toplantı salonunda gerçekleşti.

Meclis Başkanı Seyit İnce’nin meclis gündeme dair bilgilendirmelerinin ardından söz alan PARMAKSIZ;

“ Biz meclis olarak seçilirken üyelerin sorunlarını en iyi biz çözeriz dedik ve seçildik, hala sözümüzün arkasındayız. Nerde üyemizin bir sorunu bir problemi varsa orda olmak ve onu çözmek zorundayız.” diyerek memleket sorunlarının çözümünü kenetlenmek olarak işaret etti.

“Kurtuluş kenetlenmekte, eğer bir olursak bu memleket büyür, biz olursak istihdam olur, memleket büyür.” diyen NTSO Başkanı sözlerine şöyle devam etti “Memleketin gelişmesi büyümesi için iyi yapanları alkışlamaya, eğri yapanların karşısında durmaya devam edeceğiz. Çok şükür benim Türkiye’de ulaşamayacağım kimse yok, bugün seni beni bırakıp memleket için ne yaparız da bir katkımız olur onu düşünme vaktidir.” Dedi.

Meclis toplantısında ayrıca üyelerin borçlarını online olarak ödemelerini sağlayacak ve elektronik olarak üyelere belge verecek olan sistem hakkında yapılan bilgilendirmelerin ardından, girişimciliğin önündeki engelleri azaltmak adına şirket kuruluşlarında yeni bir basamak belirlenerek kayıt ücretlerinin azaltılmasına da karar verildi. Buna göre;

Yeni kurulan sermaye şirketleri için belirlenecek kayıt ücreti yönetmelikte belirtilen sınırlar içinde olmak üzere 450,00 TL den 265,00 TL’ye düşürülmüştür.

Ayrıca Ticaret şirketleri dışındaki tacirler için düzenlenecek imza beyannamesinin Ticaret sicil müdürlüğünce düzenlenmesine ve ücretinin 40,00 TL olmasına,

Nisan ayı başından itibaren Elektronik Belge Düzenleme Sistemi (EBDS) aracılığı ile e-imzalı olarak oda kayıt ve faaliyet belgesi verilebileceğini gerek e-imza gerekse ıslak imzalı oda kayıt ve faaliyet belgelerinin ücretinin 3,00 TL’den 1,00 TL ye indirilmesi kararları alınmıştır.

TOKİ ile işbirliği ile içerisinde yeni bir toptancılar sitesi yapılmasına yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirten PARMAKSIZ ; “ Üyelerimizden gelen talepleri topladık, onların daha modern daha geniş alanlarda ticaret yapmaları için bu talepleri hem Odamızda Sayın Başbakanımıza, hem de Çevre Şehircilik Bakanımıza iletmiştik, bugün meclisimizden gerekli olan yetkiyi alarak işleri hızlandırmaya çalışacağız, umarım şehir dışında modern, alt yapı sorunları olmayan tesisleri en kısa sürede üyelerimizin hizmetine sunarız.” Diyerek toplantıya katılan bütün üyelere onayladıkları yetki için ayrıca teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ