NTSO – AHİKA İŞBİRLİĞİNDE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ VERİLECEK

NTSO – AHİKA İŞBİRLİĞİNDE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ VERİLECEK

arif-abi

Aralık ayı içerisinde NTSO Eğitim Salonunda Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliğinde Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek.

Eğitimler hakkında açıklama yapan Nevşehir TSO Başkanı PARMAKSIZ; “Kalkınma Ajansımız ile ortaklaşa çalışmalarımız devam ediyor, malumunuz geçen ay içerisinde ortaklaşa dış ticaret, finansal okuryazarlık ve medya okur yazarlık eğitimleri verdik, aralık ayında da 4 sınıf halinde uygulamalı girişimcilik eğitimleri veriyoruz.” diyerek girişimcileri eğitimlere başvuru yapamaya davet etti.

“Girişimcilik Oda olarak önem verdiğimiz ve desteklenmesi için gayret gösterdiğimiz bizim için önemli bir mevzuu, her sene onlarca eğitim verdirip 1000’in üzerinde girişimciyi belgeli hale getirdik, bunların bir çoğu iş yerini açarak devlet desteklerinden faydalandılar. Bu eğitimleri sadece devlet desteklerinden faydalanmak için değil daha ziyade bilinçli işletmelerin, planlı işletmelerin açılması amacı ile açıyoruz. Zira hedeflerimizin, işsizliğimizin önüne geçecek olan hareket noktası girişimcilik olacak. O yüzden aralık ayında da Kalkınma Ajansımız ile birlikte 4 sınıf halinde 120 girişimciye sertifika vermeyi planlıyoruz, iş yeri açmak isteyen, fikri olan herkesi bu kurslara davet ediyorum.” Dedi.

Kurslara başvuru için www.ahika.gov.tr adresinde bulunan eğitim başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ