Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ’de 11.11’de 5 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu

NEVÜ’de 11.11’de 5 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katkı ve himayeleriyle Türkiye genelinde ilan edilen “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında 11.11.2021’de saat 11:11’de Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın teşrifleri ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de, 5 bin fidan geleceğe nefes olması ümidiyle toprakla buluşturuldu.

Ülke genelinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katkı ve himayeleriyle düzenlenen “Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi”  kapsamında Nevşehir Valiliği koordinesinde Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe; Nevşehir Valiliği koordinesinde Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe; eski Milli Eğitim ve Turizm Bakanı Nabi AVCI, Vali V. Osman GÜVEN, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali KEMİKKIRAN, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet ÇINAR, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih AKTEKİN, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat YAKIN, İl Emniyet Müdürü Mehmet ARTUNAY, İl Millî Eğitim Müdürü Murat DEMİR, Orman İşletme Müdürü Ersoy TORUN,  protokol üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saat 11:11’de Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak başlatılan programda Orman İşletme Müdürü Ersoy Torun ve Nevşehir Vali Yardımcısı Osman Güven birer konuşma yaptı.

Açılışta selamlama konuşması yapan ve dikilen fidanların hayırlı olmasını dileyen Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, “Diktiğiniz bu her fidan sizler üniversiteye başladığınız ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin öğrencisi olduğunuz zaman büyük ağaçlar olacak inşallah” diye konuştu.

Günün anlam ve önemine dair öğrenci etkinliği ile devam eden program sonunda Milli Eğitim- Kültür ve Turizm eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, protokol üyeleri, katılımcılar ve öğrenciler hep birlikte 5 bin fidanı toprakla buluşturarak can suyu verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ