NEVÜ Türkiye 2. Lig Futsal Müsabakalarına Ev Sahipliği Yapıyor

NEVÜ Türkiye 2. Lig Futsal Müsabakalarına Ev Sahipliği Yapıyor

NEVÜÜÜ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen ve NEVÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘2. Lig Futsal’ müsabakalarına katılan takımlara başarılar diledi.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertan Özensel, Genel Sekreter Nihat Çavuşoğlu, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ümit Eğribaş ile birlikte NEVÜ Spor Merkezini ziyaret ederek,  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ‘2. Lig Futsal’ müsabakalarını izledi.

Tribünden müsabakaları izleyerek takımlara destek veren Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı daha sonra Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Nevşehir İl Temsilcisi Doç. Dr. Özden Taşgın ve beraberindekiler ile birlikte müsabakalara katılan takımlarla bir araya geldi. Kendilerini üniversitede ve şehirde ağırlamaktan büyük onur duyduklarını dile getiren Bağlı, “Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve üniversitemizin ev sahipliği yaptığı, bu kadim Anadolu topraklarına gelen siz değerli takımlara öncelikle hoş geldiniz diyorum. Şu anda içerisinde bulunduğunuz bu üniversite her alanda olduğu ulusal ve uluslararası birçok sportif faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği alt yapıya sahip bir üniversite. Biz sahip olduğumuz bu imkanlarla bulunduğumuz şehrin de adının gerek ulusal gerekse uluslararası sportif başarılarla duyurulmasına büyük önem veriyoruz” dedi.

Bağlı devamında “Buraya sadece bir spor müsabakasına katılmak için geldiğinizi düşünmeyin. Nevşehir, Anadolu’nun hem coğrafi hem de kültürel açıdan görülüp gezilmesi gereken bir şehri. Bu vesileyle müsabakalara katılan siz değerli sporcularımıza bir kez daha başarılı bir sonuç elde ederek buradan güzel anılarla ayrılmanızı diliyorum” diye konuştu.

Rektör Bağlı daha sonra müsabakaya katılan takımlara günün anısına plaket takdiminde bulundu.

26-30 Mart 2019 tarihleri arasında NEVÜ Spor Merkezinde gerçekleştirilecek olan müsabakalarda bayanlarda; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Muş Alpaslan Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi, erkeklerde ise; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Muş Alpaslan Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi katılırken, takımlar müsabakalarda 1. Lige çıkmak için mücadele edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ