Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nden “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Doğa Yürüyüşü

NEVÜ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nden “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Doğa Yürüyüşü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” etkinlikleri kapsamında Göreme Zemi Vadisi’nde doğa yürüyüşü düzenlendi.

Yaklaşık 7 km’lik yürüyüşe NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, NEVÜ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü akademik danışmanı Dr. Toprak Keskin, Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörü Dr. Ayşegül Özcan, Spor Yöneticiliği Bölümü Arş. Gör. Şevket Cihat Özer, akademisyenler ve üniversitenin farklı bölümlerinden öğrenciler katıldı.

Doğa yürüyüşünde öğrencilerle sohbet ederek kendilerinin istek ve taleplerini de dinleyen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin üniversite yönetimi olarak, üniversite eğitim gören tüm öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almalarının yanı sıra sosyo-kültürel olarak da gelişimlerine büyük önem verdiklerini söyledi. Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüp ve topluluklarının da bu anlamda ders dışı sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal birçok alanda faaliyetler gerçekleştirmesinin de öğrencilerin kişisel gelişimlerine büyük katkılar sağladığını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ