NEVŞEHİRLİ AFRİN GAZİSİ ZEKİ DİDİNMEZ BABAOCAĞINA GETİRİLDİ

NEVŞEHİRLİ AFRİN GAZİSİ ZEKİ DİDİNMEZ BABAOCAĞINA GETİRİLDİ

GAZİ (600 x 397)

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’nda çeşitli yerlerinden yaralanan Nevşehir’li Uzman Çavuş Zeki Didinmez, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ndeki tedavisinin ardından ilimize getirildi.

Zeytin Dalı Harekâtında Afrin’de teröristlerin kurduğu hain bomba düzeneğine basarak gazilik makamına erişen Kahraman Gazimiz Zeki Didinmez taburcu olduğu hastaneden akşam saatlerinde Nevşehir’deki babaocağına gelişinde Gazimizi, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Vatan Şehitleri ve Malülleri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, gazinin ailesi, yakınları ile vatandaşlar karşıladı.

Cevher Dudayev mahallesindeki evinin önünde kurban kesimi ve duaların ardından Vali Aktaş ve Milletvekili Açıkgöz tarafından Gazi Didinmez’e çiçek buketi takdim ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Vali Aktaş; “Şehitlerimiz ve sizler gibi kahraman gazilerimizin sayesinde vatan sağ salim ayaktadır. Gazilik mertebesi herkese nasip olmuyor. Genç yaşta bu şanı ve şerefi kazandın. Harekâta katılan tüm askerlerimize başarılar diliyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

Kahraman Gazi Didinmez ise Nevşehir’e gelişinde Vali İlhami Aktaş ve vatandaşlar tarafından karşılamasının kendilerini çok duygulandırdığını ifade ederek, devleti her daim yanlarında görmelerinin kendilerini güçlü kıldığını dile getirerek teşekkür etti ve Allah devletimize, milletimize zeval vermesin dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ