Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’in Staddan Önce Fabrikalara İhtiyacı Var

ugur_manset

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Nevşehir’de artan işsizliğe hiçbir çözüm bulamayan yetkililerin spor yatırımları ile göz boyamaya çalışmasının anlamsız olduğunu açıkladı.

Nevşehir Belediye Başkanı ve Nevşehir milletvekillerinin ortaklaşa yaptığı açıklama ile 2017 yılında Nevşehir’e stadyum, yürüyüş ve bisiklet parkuru yapılacağını açıklamasının ardından basın mensuplarının karşısına geçen Mustafa Uğur, “Şehrimizin ekonomisi daha bir kaç gün önce açıklanan devlet verilerine göre gerilerken, şehrimizde işsizlik her geçen gün artarken ve üniversite mezunu gençlerimiz geleceğe umutla bakamazken şehrimizin yetkilileri yatırımcıları şehrimize nasıl kazandırırız, şehrimize fabrika kurulması için neler yaparız diye düşünmek yerine spor yatırımı yapıyoruz diye halkın karşısına geçiyorlar. Bu açıklamalar bu şehrin gencinden yaşlısına herkese yapılmış bir ayıptır, Allah rızası için yapmayın” şeklinde konuştu.

TÜİK tarafından 2016 yılı 3. çeyrek milli hasıla rakamlarının açıklanmasıyla birlikte Nevşehir ekonomisinin 7 sıra geri düştüğünü vurgulayan Uğur, “Nevşehir son yıllarda Sütaş ve Brisa gibi iki büyük firmanın Nevşehir’e yapmayı düşündüğü devasa fabrikaları ilgisizlik sonucunda Aksaray’a kaptırdı ve buna bir önlem almak yerine, önemli yatırımcıları şehrimize yatırım yapmak için davet etmek yerine sadece izlemeyi tercih etti. Kayıtsız kalınan bu tür durumlar ise doğal olarak şehrin ekonomisine ağır darbeler vurmasına ve şehrin ekonomisinin her geçen gün geriye gitmesine sebep oldu” dedi.

Cebinde maç bileti için para olmayan, yürüyüş ve bisiklete binmek için kafası rahat olmayan insanlara 2017 spor yatırım yılı olacak demenin komik olduğunu ifade eden Uğur, “Spor yatırımlarına asla karşı değiliz elbette şehrimize kazandırılması gerekir ancak 2016 yılının sonuna kadar Nevşehir’in her sorunu bitti de 2017 yılında spora ve spor yatırımlarına para ayıracak hale geldik mi geldik?” sorusunu ise başta Hasan Ünver olmak üzere milletvekillerine yönelterek konu hakkında cevap beklediğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ