Nevşehir’de Toplu Taşımacılıkta Kartlı Sisteme Geçiliyor

Nevşehir’de Toplu Taşımacılıkta Kartlı Sisteme Geçiliyor

KARTLI

Nevşehir Belediyesi tarafından şehir içi toplu yolcu taşımacılığında hayata geçirmeyi hedeflediği kartlı sistem için ilk adımı attı. Önümüzdeki günlerde uygulamaya konulması planlanan Kartlı Sistem ile şehir içi toplu yolcu taşımacılığında ciddi kolaylıklar sağlanacak.

Nevşehir’de şehir içi yolcu taşımacılığında Kartlı sisteme geçiş amacıyla Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz başkanlığında ilk toplantı da yapıldı.

Nevşehir Belediyesi’nin, vatandaşların  şehir içi toplu ulaşımını daha ve konforlu bir şekilde  kullanmasını  temin edilmesini hedefleyen Kartlı sistem ile   daha konforlu bir şehir içi ulaşımı gerçekleştirilmiş olacak.

Kartlı sistemin devreye girmesiyle birlikte kredi kartı ve akıllı telefon da kullanılarak temassız şekilde şehir içi toplu taşımadan yararlanılabilecek.

Kartlı sistemin uygulanmasıyla birlikte şehrin değişik noktalarında kartlı sistem dolum istasyonları da oluşturulacak.

Şehir içi toplu taşımanın çağın gerektirdiği teknolojik yeniliklerden yararlanarak yapılmasını sağlanması yönünde çalışmalar kapsamında merkezi noktalarda  akıllı durak sistemi de hayata geçecek. Akıllı duraklarda oluşturulacak sistem ile hat otobüslerinin kaç dakika sonra durakta olabileceği rahatlıkla öğrenilebilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ