NEVŞEHİR’DE SULTAN 2. ABDULHAMİD HAN “USTA” İSİMLİ TİYATRO GÖSTERİSİYLE ANLATILDI

NEVŞEHİR’DE SULTAN 2. ABDULHAMİD HAN “USTA” İSİMLİ TİYATRO GÖSTERİSİYLE ANLATILDI

ABDULHAMİT (600 x 337)

Ziraat Bankası Nevşehir Şubesi tarafından Sultan 2. Abdülhamid Han’ın vefatının 100. yılı münasebetiyle organize edilen “Usta” adlı tiyatro oyunu Nevşehir Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

Sahnelenen tiyatro oyununu Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir AK Parti Milletvekili Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcıları Atilla Seçen ve Yusuf Kaya, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Hacıbektaş Kaymakamı Yaşar Yiğit Demirer, Ziraat Bankası Nevşehir Şube Müdürü Yusuf Ünsal, Ziraat Bankası Sanayi Şubesi Müdürü Ömer Çay, daire müdürleri, davetliler ve vatandaşlar izledi.

Tiyatrocu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği, Sultan 2. Abdülhamid Han’ın şehzadelik günlerinden başlayıp son günlerine kadar olan dönemi anlatan oyun, seyircilerden büyük beğeni topladı.

Tiyatro gösteriminin ardından konuşan oyunun yazar ve yönetmeni Ahmet Yenilmez, Nevşehir’de bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Oyunun ilimizde sahnelenmesinden dolayı memnuniyetini belirten Vali İlhami Aktaş, başta Tiyatrocu Ahmet Yenilmez’e ve tüm ekibine teşekkür etti.

Vali Aktaş, günün anısına Tiyatrocu Ahmet Yenilmez’e yöreye ait el işlemeli Çini Tabak takdim etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ