Nevşehir’de Sınıf öğretmeninin örnek davranışı MEB’e bildirilecek

Nevşehir’de Sınıf öğretmeninin örnek davranışı MEB’e bildirilecek

nevsehir-ornek davranis

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Yazıhüyük kasabası Gazi İlkokulu 4. Sınıf Öğretmeni Nevzat Özdemir´in tatile gitmeden önce sınıfının çöp kovası dahil tüm malzemelerini ambalajlayarak koruma altına almasını ‘örnek davranış’ olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’na bildireceklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Balcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Dündar’ı ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Dündar’dan ilçe müdürlüğü, ilçenin eğitim durumu ve okulları hakkında bilgi alan Demir, müdürlük birimlerini gezerek çalışanlar ile tanıştı ve bir müddet sohbet etti. Daha sonra İlçe Müdürü Dündar ile birlikte, Derinkuyu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Halk Eğitim Merkezi´nde incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Derinkuyu ilçesi Yazıhüyük kasabası Belediye Başkanı Cengiz Çavdar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Dündar ile birlikte beldede bulunan okullarda incelemelerde bulundu. Okul ve kurum idarecilerinden sorunları dinleyen Demir, onarım ve donatım ihtiyacı olan okullarımızın sorunlarının en kısa sürede çözülmesi için gayret göstereceklerini ifade etti.

Yazıhüyük kasabası Gazi İlkokulu ziyaretinde, 4. Sınıf Öğretmeni Nevzat Özdemir´in tatile gitmeden önce kendi sınıfının çöp kovası dahil tüm malzemelerini ambalajlamış olduğunu gören Demir, Nevzat Özdemir´in yaptığının örnek bir davranış olduğunu söyleyip, gıyabında takdir ve tebriklerini belirtti.

Demir, ‘öğretmenimiz Nevzat Özdemir´i yetiştiren değerli anne ve babasının da ellerinden öpüyorum’ dedi.

Bu hassasiyetin bütün öğretmenler tarafından gösterilmesi gerektiğini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Sınıf Öğretmeni Nevzat Özdemir´in bu örnek davranışının Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirileceğini de söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ