Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’de Polise Ateş Açıldı

Nevşehir’de Polise Ateş Açıldı

Nevşehirde şüphelendikleri aracı durdurmak isteyen polislere ateş açıldı. Olayda kullanılan araç başka bir araca çarparak dururken saldırganlardan biri yaralı olarak ele geçirildi. Olayın terör ile ilgisi olmadığı , uyuşturucu satıcılarının olduğu tespit edildi.

Nevşehir  Güzelyurt Mahallesinde şüphe edilen 50… plaka sayılı kırmızı renkli Wolsvagen Caddy marka araç ve araç içerisinde bulunan şahıslardan şüphe edilmesi üzerine araç ve şahıslar takibe alınmış, şahıslara ekiplerimizce dur ikazı yapılarak durdurulmak istendiğinde 50 … plakalı araç içerisinden dur ikazına silahla karşılık verilmesi üzerine ekiplerimiz tarafından karşılık verilerek silahlı çatışma meydana gelmiş, 50 …. Plakalı araç ve içerisinde bulunan 1 şahıs yaralı şekilde yakalanmış, kaçan şahıslardan yabancı uyruklu A.A.T ve B.M.K isimli şahıslar yapılan çalışmalar neticesi yakalanmışlardır.

Şahısların ikametinde ve araçta yapılan aramada toplamda 4 tabanca ve tabancalara ait şarjör ve mermileri, yaklaşık 500 gram süper ot olarak tabir edilen SKUNK uyuşturucu madde, yaklaşık 30 gram metamfetamin, yaklaşık 12 gram eroin maddesi, yaklaşık 9 gram uyuşturucu afyon sakızı, yaklaşık 60 gram civarında toz esrar, çok sayıda 6136 kapsamında bıçak ve kılıç, çok sayıda uyuşturucu madde kullanımına yarayan aparat, uyuşturucu tartımında kullanıldığı değerlendirilen 2 adet hassas terazi, 1 adet laptop bilgisayar, 10 adet cep telefonu ele geçirilmiş olup  Konuyla İlgili çalışmalar devam etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ