Nevşehir’de Müftülere Nikah Kıyma Semineri Düzenlendi

Nevşehir’de Müftülere Nikah Kıyma Semineri Düzenlendi

müftü nikah (578 x 383)

İl ve ilçe müftülüklerine evlendirme memurluğu görev ve yetkisinin verilmesine ilişkin düzenlemeyi içeren yönetmelik Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Nevşehir’ de nikah kıyacak müftüler ile, ilgili personele Valilik Toplantı Salonunda 05-07/12/2017 Tarihleri arasında, Nevşehir Merkez İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Halil Temiz tarafından  Nikah İş ve İşlemleri İle ilgili Seminer düzenlendi.

Seminere, İl Müftüsü Yakup Öztürk, İl Müftü Yardımcıları Nazım Haksever, Yaşar Bolat, Dr. Ahmet Özvarinli, Vaizler Latif Adsan, Mustafa Şahin, Uğur Kuru ve Din Hizmetleri Uzmanı Ali Aslan’ ın yanı sıra Nevşehir Belediyesi Evlendirme Memuru Ertuğrul Usta, Nevşehir Merkeze bağlı Nar Belediyesi Evlendirme Memuru Merve Başar, Kavak Belediyesi Evlendirme Memuru Nurhan Özturan, Sulusaray Belediyesi Evlendirme Memuru Emine Türkdönmez katıldı.

Müftü Öztürk, ‘‘İlgili Yönetmeliğin iyi anlaşılması ve hatasız uygulanması için yapılan seminerden çok istifade etmiş bulunuyoruz. Bu konuda üstün gayret gösteren Nüfus ve Vatandaşlık il Müdür Vekili Halil Temize ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyoruz’’ dedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ