NEVŞEHİR’DE MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA KARİYER GÜNLERİ

NEVŞEHİR’DE MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA KARİYER GÜNLERİ

KARİYER

Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER) ile İŞKUR Arasında Ortaklaşa Düzenlenen “Kariyer Günleri” konulu program düzenlendi.
Kariyer Günleri konulu program öncesi Nevşehir İŞKUR İrtibat Noktası’nın açılışı yapıldı.
Açılış Kurdelesi; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Atilla Seçen, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü (İŞKUR) Arif Sıddık Barata tarafından kesilerek, Stantlar ziyaret edildi.
Vali İlhami Aktaş, İŞKUR İrtibat Noktası’nın hayırlı olması temennisinde bulundu.
Akabinde ise ihtiyaç sahibi öğrencilerin giyim ihtiyaçlarını ücretsiz karşılamak üzere Türk Kızılay’ı Nevşehir Şubesi tarafından açılan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kızılay Butik mağazası ziyaret edilerek, yetkililerden bilgi alındı.
Ziyaretin ardından; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlatılan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un öncülüğünde yürütülen, Milli İstihdam Seferberliği kapsamında öğrencilerin beceri, yetkinlik ve ilgilerini gözeten, onların iş dünyası ve akademik alandaki etkileşimlerini sağlamak amacıyla Nevşehir Valiliğimizin himayelerinde, Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Nevşehir Kariyer Günü” etkinliği gerçekleştirildi.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Karavezir Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Vali  İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Atilla Seçen, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, İlçe Kaymakamları, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü (İŞKUR) Arif Sıddık Barata, İstihdam Uzmanları Güler Çuhadaroğlu Çosar ile Gökçen Özkan, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol, Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, STK Temsilcileri, daire müdürleri, konu uzmanları, Üniversite öğrencileri ve davetliler katıldı.
İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program, açılış konuşmaları ile Kariyer Günleri konulu konuşmalar yapıldı. Ardından İstihdama katkılarda bulunan firmalara Vali İlhami Aktaş ve protokol üyeleri tarafından plaketleri takdim edildi.
Yatırımcı Firma, Kamu kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının, Tanıtım Stantlarının gezilmesi ile program sona erdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ