Nevşehirde Kopan Parmak Mikro Cerrahi Yöntemiyle Dikildi

Nevşehirde Kopan Parmak Mikro Cerrahi Yöntemiyle Dikildi

nevsehir hastane

Nevşehir Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Servisi’ne getirilen 55 Yaşındaki Mobilya Ustası Ertuğrul Acer’in, makineye kaptırdığı  sağ el baş parmağı eklem hizasından koptu, 4 saat süren ameliyatta, mikro cerrahi yöntemiyle yerine başarılı bir şekilde dikildi.

Nevşehir Devlet Hastanesi Yeni Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Doğuş Yalçın, hastanın servise gelmesinden hemen sonra ameliyata başladıklarını belirterek, “Hastamız bize yaklaşık 3 gün önce Akşam 17:00 sularında parmak kopması şikayeti ile Acile Servisimize geldi. Marangoz olarak çalışan hastanın sağ el başparmak eklem hizasından tam ampüte (kopma) olduğu görüldü. Planya makinasında kesildiğini ifade etti. Hasta ile görüşülerek operasyon önerildi. Anestezi Uzmanı Uzm. Dr. Barış Açıkgöz ile ameliyathane hazırlandı. Geldiğinde kopan parça buz içerisindeydi yaklaşık 1 saat olmuştu. Bu ameliyatlar için geçen süre çok önemlidir.4 saat süren operasyonla bütün sinir ve tendon onarımları yapıldı. Uyguladığımız Mikro Cerrahi tekniği ile çıplak gözle görülemeyecek kadar ince ve hassas dokular onarılabilmektedir. Bu teknikte ameliyat mikroskobu yardımıyla ameliyat sahası büyütülmekte, çok ince damar ve sinir gibi dokuların detaylı görünümü elde edilmektedir. Bu süreç başarıyla tamamlanmış ve hasta için büyük öneme sahip olan baş parmağın yeniden fonksiyonel hale getirilmiş operasyon sonrası parmağın kan dolaşımı sağlanmıştır. Bundan sonraki süreçte fizik tedavi programı ile hastanın parmağı tekrar eskisi gibi kullanabilmesi sağlanacak. Üçüncü günün de hasta ev istirahati için taburculuğu planlanmaktadır. Yaptığımız bu zor ve başarılı operasyonlar ancak ekip ruhuyla gerçekleşir. Ameliyat sırasında ve sonrasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ” dedi.

Parmağının iş kazası sonucu koptuğunu anlatan Marangoz Ustası Acer, “Kendi iş yerimde çalışırken iş kazası geçirdim. Kazadan sonra Arkadaşlar hemen kopan parmağıma müdahale edilerek beni, kopan parmağı da buza koyarak hastaneye getirdiler. Ameliyata alındım, doktorlarımıza ve tüm personele teşekkür ediyorum gayet
iyiyim.” dedi.

Nevşehirde Kopan Parmak Mikro Cerrahi Yöntemiyle Dikildi

Nevşehirde Kopan Parmak Mikro Cerrahi Yöntemiyle Dikildi

Nevşehirde Kopan Parmak Mikro Cerrahi Yöntemiyle Dikildi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ