Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’de Hayvanların Nakilleri Sırasında Nakliyeci, Sürücü ve Bakıcı Yeterlilik Yetki Belgesi Sınavı Yapıldı

Nevşehir’de Hayvanların Nakilleri Sırasında Nakliyeci, Sürücü ve Bakıcı Yeterlilik Yetki Belgesi Sınavı Yapıldı

Nevşehir İl Tarım Müdürlüğü,nde Hayvanların Nakilleri Sırasında Nakliyeci, Sürücü ve Bakıcı Yeterlilik Yetki Belgesi Sınavı Yapıldı.

24/12/2011 tarih ve 28152 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği” kapsamında, İlimizde canlı hayvan nakli yapmak için müracaatta bulunan nakliyeci, nakil aracı sürücü ve bakıcılarına yönelik, İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda eğitim ve eğitimi takiben sınav düzenlenmiştir.

“Nakliyeci Yetki Belgesi” almak için Acıgöl’den 1, Avanos’tan 5, Derinkuyu’dan 2, Gülşehir’den 2, Hacıbektaş’tan 1, Merkez’den 2 ve Ürgüp’ten 1 olmak üzere müracaat bulunan toplam 14 nakliyeci ‘Nakliyeci Yetki Belgesi’ almaya hak kazanmıştır.

“Sürücü Yeterlilik Belgesi” almak için Acıgöl’den 2, Avanos’tan 10, Derinkuyu’dan 4, Gülşehir’den 5, Hacıbektaş’tan 1, Merkez’den 5 ve Ürgüp’ten 1 olmak üzere müracaat bulunan toplam 28 sürücü ‘Sürücü Yeterlilik Belgesi’ almaya hak kazanmıştır.

“Bakıcı Yeterlilik Belgesi” almak için Acıgöl’den 2, Avanos’tan 10, Derinkuyu’dan 4, Gülşehir’den 5, Hacıbektaş’tan 1, Merkez’den 5 ve Ürgüp’ten 1 olmak üzere müracaatta bulunan toplam 28 ‘bakıcıya’ ‘Bakıcı Yeterlilik Belgesi’ almaya hak kazanmıştır.

İl Müdürümüz Özgür MEMİŞ eğitim ve sınav sonrası Üreticilerimiz ve Nakliyecilerle bir araya gelerek belge almaya hak kazananlara hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ