NEVŞEHİR’DE GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

NEVŞEHİR’DE GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

DENETİM

Üretim, satış ve sunumun tüm aşamalarında faaliyet gösteren gıda işletmeleri Bakanlığımızca işletmelerin risk durumuna göre yılda en az bir defa olmak üzere ve üretim yerleri ise birkaç defa olmak üzere denetlenmektedir. Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin talimatları doğrultusunda, Ülkemiz genelinde eş zamanlı yürütülen denetim seferberliği başlatılmıştır. Bütün bu denetimlerin dışında 25-30 Kasım tarihleri arasındaki hafta boyunca her gün belli sektörleri kapsayan denetimler devam edecektir.

Bu kapsamda 27 Kasım 2019 Çarşamba Günü Ekmek ve Unlu mamüller üretimi yapılan işyerlerine denetimler gerçekleştirilmiştir. Yapılan denetimlere İl Müdür Vekili Gürol ÇETİN ve Sektör Temsilcisi olarak Fırıncılar Odası Başkanı Mustafa DİPİCİ’ de katılmıştır. İşletme denetimi yanında sektörün genel sorunları, işletmelerin daha iyi olması için yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Denetimler esnasında İl Müdürü Vekilimiz Gürol ÇETİN denetim hizmetlerinde üreticilerimizin güvenilir gıdaya ulaşması için gerekli hassasiyetin gösterildiğine vurgu yaparak işletmelere bilgilendirmede bulunmuştur. Ayrıca Yapılan denetimlerde mevzuata aykırı bir durum ile karşılaşılması halinde işletmelere idari tedbir ve yaptırımlar uygulanacağını belirterek hafta boyunca sektör bazlı denetimlerin devam edeceğini  söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ