Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’de eTwinning Projeleri Başarı Ödülleri Verildi

Nevşehir’de eTwinning Projeleri Başarı Ödülleri Verildi

k_19173731_dsc_0079

Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

eTwinning Faaliyeti’ne üye olduğumuz 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların sonucunda, eTwinning Faaliyeti’nin öğretmenler için sağladığı sosyal ağ ortamında, 36 Avrupa ülkesinde 166.000´den fazla okuldan 406.000´den fazla öğretmen bulunmaktadır.12 Ekim 2016 tarihi itibariyle eTwinning Faaliyeti’ne ülkemizin 37.732 okulundan 73.249 öğretmenimiz gönüllü olarak katılmış olup, günümüze kadar toplam 12.826 çevrimiçi proje gerçekleştirmişlerdir. eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile değerlendirilmektedir.

Bu kapsamda Kardelen Koleji İngilizce Öğretmeni Joanna Soltysiak Gürpnar, 75.Yıl Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Kezban Çimentepe 2015 yılında gerçekleştirdikleri eTwinning projelerinde başarı elde ederek Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi sertifikası almaya hak kazandılar. Kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimiz İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR´i ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR öğretmenlerimizi tebrik etti ve başarı dileklerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki ziyaretin ardından ödül töreni için Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ´ın makamına gidildi. eTwinning projeleri hakkında bilgi alan Sayın AKTAŞ bu tür projelerin öğrencilerimizin dil öğrenimine katkı sağlayan araçlardan biri olduğunu ve öğrencilerin proje üretmeleri konusunda teşvik edilmeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca, İlimizde yürütülen yerel ve AB projeleri hakkında Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ’a bilgi verildi.

Kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimize ödüllerini Nevşehir Valisi Sayın İlhami Aktaş verdi. Nevşehir Valiliğinde düzenlenen ödül törenine Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Şube Müdürü Ramazan Bıyıklıoğlu, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ öğretmenlerimize başarılarının devamını diledi. Ödül alan öğretmenlerimizi ve okul müdürlerimizi tebrik ederiz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ