Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’de Eğitim öğretim yılının genel değerlendirilmesi yapıldı

nevsehir-mem

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir’in il genelindeki resmi okul ve kurum müdürleri ile yaptığı toplantıda, 2015-2016- eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirilmesi yapıldı.

Avni İncekara Fen Lisesi´nde yapılan toplantıya merkez ilçe ve diğer ilçelerde görev yapmakta olan resmi okul ve kurumların müdürleri katıldı.

İl Müdürü Murat Demir bu toplantı vasıtası ile il genelinde görev yapan okul ve kurum müdürleri ile bir araya geldi ve tanışma fırsatı buldu. Demir, eğitimin bir gönül işi olduğunu, okul ve kurumlarda birlik ve beraberliğin, istişarenin, personel, öğrenci ve veliye değer vermenin, ekip ruhu oluşturmanın eğitimin seviyesinin yükselmesinde etkisinin büyük olduğunu belirtti.

Tüm okulların işlemlerini 15 Ağustosa kadar sonlandırmasını isteyen Demir, gelecek yıl yapılacak iş ve işlemlerin şimdiden planlamaya başlanması gerektiğini vurguladı.

Demir, eğitim öğretimin seviyesinin yükseltilmesi için planlı programlı çalışmanın önemi üzerinde durdu.

Toplantının yılsonuna denk gelmesi sebebi ile de 2015-2016- eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirilmesi yapıldı. Nevşehir’in TEOG ve YGS sınavlarındaki Türkiye ortalamasına göre durumu üzerinde duruldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ